Agencje hostess

Agencje hostess – jak dobrze wybrać?

Agencje hostess pośredniczą pomiędzy hostessami a zleceniodawcą. Hostessy i promotorki współpracują zazwyczaj z różnymi agencjami, nie ograniczając się wyłącznie do jednej. Jednak, jak wiadomo, agencja agencji nierówna, dlatego warto Jak wybrać odpowiednią agencję hostess? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Nie wszystkie agencje hostess gwarantują ciągłość zleceń, dlatego hostessy współpracują zazwyczaj z kilkoma różnymi agencjami. Nawiązując współpracę z agencją hostess powinniście wiedzieć, na co zwracać uwagę. Jak zatem wybrać najlepszą agencję hostess oraz jakich raczej unikać?

Hostessa

Agencja hostess to świetne rozwiązanie dla hostess poszukujących profesjonalnej opieki i stałych zleceń. Dobre agencje hostess, takie jak https://www.erica.pl kompleksowo zajmują się pozyskiwaniem zleceń dla hostess, negocjowaniem wynagrodzenia i warunków umowy, a także dbają o komfort i bezpieczeństwo hostess w trakcie ich pracy.

Czym może skutkować wybór nieodpowiedniej agencji hostess?

Niektóre agencje hostess mogą okazać się nieodpowiednie do współpracy. Dziewczyny przed przyjęciem zlecenia i podpisaniem umowy powinny zaczerpnąć informacji na temat danej agencji hostess. Jest to istotna kwestia, aby uniknąć późniejszego zaskoczenia wynikającego, np. ze znacznego opóźnienia płatności za zlecenie czy całkowitego braku rozliczenia hostessy za jej pracę. Wiadomo, żadna z nas nie lubi upominać się o należne jej wynagrodzenie tygodniami.

Kolejną ważną cechą, jaką powinna mieć dobra agencja hostess jest profesjonalne podejście nie tylko do klienta, ale też do pracownika. Na pewno nie raz spotkałyście się z praktyką odwoływania przez agencję powierzonego wam zlecenia tuż przed terminem jego realizacji. Nie jest to sytuacją komfortowa dla dziewczyny, jeśli agencja, która potwierdziła jej udział w zleceniu z 2-tygodniowym wyprzedzeniem, odwołuje go na dzień przed, w wyniku czego promotorka traci możliwość przyjęcia w tym terminie innego zlecenia i zarobienia pieniędzy. Hostessa, która stawia się na akcję, ma obowiązek dostać od agencji hostess wszelkie niezbędne informacje oraz (jeśli jest to określone w umowie) materiały i strój na akcję.

Jak wybrać dobrą agencję hostess?

Przed rozpoczęciem współpracy z daną agencją hostess warto odwiedzić jej stronę internetową. Wizyta na stronie agencji może wiele powiedzieć o jej działalności. Kandydatki na promotorki uzyskają dzięki niej informacje na temat stażu agencji hostess na rynku, zasięgu jej działania, rodzaju oferowanych zleceń, ilości zrealizowanych dotychczas eventów i zatrudnianych hostess. Oprócz tego dowiedzą się także, jakie marki i jakich klientów agencja hostess do tej pory wspierała. Długi okres działalności, duża ilość realizacji i współpracujących z agencją hostess przemawiają zwykle na korzyść agencji.

Na profilach agencji hostess na Facebooku czy na forach, można spotkać się z wieloma opiniami na temat różnych agencji hostess bezpośrednio od dziewczyn dla nich pracujących np. na temat wypłacalności, przestrzegania terminów wypłaty wynagrodzenia, warunków pracy i organizacji, podejścia pracowników agencji do hostess. Doświadczenia innych osób mogą okazać się przydatne do podjęcia decyzji o rozpoczęciu współpracy z określoną agencją.

Hostessy

Stawki w agencji hostess

Szukając zleceń nietrudno zauważyć, że wynagrodzenie oferowane za obsługę dokładnie tych samych targów czy konferencji może być bardzo zróżnicowane. Jest ono uzależnione od agencji, które pobierają prowizję w różnej wysokości. Stąd rozbieżność stawek: jedna dziewczyna pracując na targach zarabia 13 zł na godzinę, podczas gdy inna, obsługując dokładnie te same targi, otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 19 zł na godzinę. Przy trzydniowym zleceniu różnica w wynagrodzeniu obu hostess wynosi w takiej sytuacji około 150 zł. Zanim przyjmiemy zlecenie, wskazane jest zatem porównanie stawek przyznawanych przez różne agencje dla hostess na tym samym evencie.

Dobre agencje hostess dbają o ciągłość zleceń dziewczyn, które dla nich pracują, proponując im pracę dostosowaną do ich dyspozycyjności. Istotnym elementem współpracy z agencją jest także możliwość kontaktu w razie kryzysowych sytuacji np. nieuczciwego zleceniodawcy czy braku odpowiednich materiałów. Współpraca z odpowiednią agencją hostess gwarantuje zatem nie tylko pewne i sprawdzone zlecenia, regularne wynagrodzenia lecz przede wszystkim pracę w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.