fototapety do lazienki

Fototapety do łazienki – czy warto zainwestować?

Fototapety do łazienki to wyjątkowa ozdoba, która na pewno znacznie ociepli wnętrze. Nie każdy jednak wie, jakie powinny być fototapety łazienkowe. Co warto o nich wiedzieć?

Pomieszczenie, takie jak łazienka, stanowi ogromne wyzwanie aranżacyjne. Dzieje się tak z powodu dużego poziomu wilgoci. Fototapety do łazienki muszą więc spełniać określone normy, by w ogóle nadały się do jej ozdobienia i nie uległy nieprzewidzianemu zniszczeniu. Na co powinno się zwracać uwagę przy wyborze tego rodzaju dekoracji?

Fototapety łazienkowe – doskonała dekoracja, która ożywi każde pomieszczenie

Dlaczego warto zdecydować się na fototapety do łazienki? Przede wszystkim, tego rodzaju dekoracje powinny być odporne na wilgoć, której w łazienkach nie brakuje. Jeśli wybierze się odpowiedni wzór wpasowujący się w ogólny wystrój pomieszczenia, można optycznie powiększyć małą przestrzeń. Fototapety łazienkowe nie mogą zaburzać przyjętej stylistyki, choć można je spokojnie dobierać jako element kontrastowy. Ich żywe barwy na pewno wprowadzą do łazienki odrobinę niezbędnej energii – świetnie w łazienkowe klimaty wpisowuje się fototapeta z tropikalnym krajobrazem.

Jeśli chcesz, aby Twoje fototapety wytrzymały długie lata i cieszyły nasyceniem kolorów, wybierz fototapety od rzetelnego sprzedawcy – dzięki czemu masz pewność, że Twoja fototapeta będzie wytrzymała i doskonale dopasowana do wnętrza. Dzięki sprawdzonym fototapetom możesz być pewien, że fototapety do łazienki nie zniszczą się pod wpływem wilgoci, Ty i Twoja rodzina będziecie mogli cieszyć się fototapetami przez długi czas.

Warto wybrać na motyw przewodni swój ulubiony obraz bądź grafikę. Fototapety mogą zarówno przełamać panujący w pomieszczeniu spokój (jeśli na przykład ktoś decyduje się na jasny aranż), a także uspokoić ostrzejsze barwy. Nie musimy wybierać gotowego wzoru, ale postawić na swój własny, dając go do wydruku odpowiedniej firmie.

fototapety lazienkowe

Korzystając z oferty sprawdzonego producenta fototapet oraz innych ściennych dekoracji, takiego jak Tappy.pl https://tappy.pl/oferta/fototapety/ możesz liczyć na najwyższą jakość wykonania wybranego akcesorium oraz trwałości przez długie lata. W ofercie Tappy.pl znajdziecie nie tylko fototapety do łazienki, ale również wiele fototapet i ozdób ściennych do konkretnych pomieszczeń oraz w różnorodnych stylach.

Fototapety do łazienki – jak się przygotować i o czym pamiętać?

Przede wszystkim, fototapety łazienkowe potrzebują odpowiednio przygotowanego podłoża. Musi być ono bezwzględnie idealnie gładkie i pozbawione skaz. To fakt, że niekiedy wybieramy fototapetę po to, by zamaskować niektóre niedoskonałości ściany, jednak w tym wypadku taki zabieg nie zda egzaminu. Dobrze będzie też zagruntować miejsce, w którym ma się pojawić fototapeta. Fototapety do łazienki trzeba przytwierdzić za pomocą specjalnego kleju, który nadaje się do miejsc o zwiększonej wilgotności. Papier, z jakiego wykonuje się takie ozdoby, musi być wodoodporny, a także wodoszczelny, a o znalezienie takiego bywa naprawdę trudno. Tylko wtedy jednak możemy mieć pewność, że wybierane przez nas fototapety łazienkowe dobrze spełnią swoje zadanie. Dobrze też odczekać dwie doby po nałożeniu fototapety, by potem zaimpregnować ją jeszcze silikonem i dopiero po upływie kolejnych dwudziestu czterech godzin wziąć kąpiel. Najlepszym materiałem dla fototapety do łazienki będzie winylowe podłoże na flizelinie laminowanej. To bowiem gwarantuje nam wysoką wodoodporność oraz ochronę przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.