street workout urzadzenia

Jak zacząć swoją przygodę ze Street Workout? 5 prostych kroków

Street workout to trening, który bije rekordy popularności. Dlaczego? Aby wykonać dobry trening street workout wystarczy jedynie miejska przestrzeń: trzepaki, place zabaw, poręcze. Jak zacząć przygodę ze street workout? Odpowiedź w artykule.

Chcesz trenować street workout. Oprócz potrzebnych drążków będziesz uzbroić się w samozaparcie, ambicję i wytrwałość. Oto 5 kroków, które podpowiedzą Ci, jak zacząć trening street workout. A więc – do dzieła!

Krok 1. Po co ci to?

Zanim zaczniesz bawić się w street workout zastanów się, dlaczego chcesz zacząć trenować. Trening street workout jest na tyle ciężkim treningiem, że bez jasno określonego celu zapał szybko minie, a przygoda z tym sportem zakończy się szybciej, niż się zaczęła. Pomyśl co chcesz osiągnąć – może to utrata wagi, wyrzeźbienie mięśni, a może któraś figura z szerokiego kanonu streetowych ewolucji? Należy pamiętać, że trzeba mierzyć siły na zamiary i nie stawiać sobie zbyt wygórowanych wymagań, bo nadmierna ambicja może skończyć się przetrenowaniem lub poważną kontuzją.

Krok 2. Gdzie teraz jesteś?

Trenować street workout może teoretycznie każdy, choć wiadomym jest, że ktoś, kto miał wcześniej do czynienia ze sportem i nie jest typowym „kanapowcem” będzie miał o wiele prostsze początki od amatora statycznego trybu życia. Warto sprawdzić ile pompek, podciągnięć na drążku jesteś w stanie zrobić. Na samym początku skup się na tych elementach. Na muscle-upy przyjdzie jeszcze czas, a silne ramiona i plecy to podstawa treningu street workout. W Internecie znajdziesz ogromną ilość poradników i propozycji ćwiczeń, które pomogą ci zaprawić się do późniejszych, spektakularnych figur.

Krok 3.Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się czegoś

fit park
Trening street workout, jak każda inna dyscyplina sportowa, ma swój historyczny rys, podstawowe idee i zasady. Poznaj czołowych zawodników, obejrzyj ich w akcji – choćby wirtualnie. Zainteresuj się innymi trenującymi – obserwuj ich profile w mediach. To wszystko da ci bezcenną wiedzę i pogłębi fascynację – nada treningowi większego znaczenia i konkretnego celu, a także sprawi, że poczujesz się częścią tego małego, streetowego światka.

Krok 4. Poznaj społeczność trenującą street workout

Społeczność street workoutu stale rośnie. W każdym większym mieście znajdziesz grupę, która wspólnie ćwiczy i spędza ze sobą czas. W większości wypadków są to naprawdę przyjacielskie zgrupowania, a znajomości tam zawarte wykraczają poza treningowy plac. W końcu dobrze jest mieć wokół siebie ludzi z taką samą zajawką.
Co więcej, taka społeczność to niewyczerpane źródło inspiracji i bezcennej wiedzy z zakresu ćwiczeń. Dołączając do nich masz szansę naprawdę sporo się nauczyć i skorygować wszystkie swoje błędy i niedociągnięcia. Pamiętaj jednak, że to, co do twojego kumpla wydaje się być odpowiednie, nie zawsze musi być dobre dla ciebie. Nie rób nic ponad swoje siły – to może przynieść tylko przykre skutki. Na wszystko przyjdzie pora. Nie prześcigaj się z członkami społeczności i nie popisuj się – rywalizacja w grupie to normalna sprawa, ale trzeba uważać, żeby się nie zagalopować.

Krok 5. Sprzęt potrzebny do street workout

Pod tym względem street workout jest znakomitą dyscypliną, gdyż nie wymaga specjalistycznego wyposażenia. Wiadomo, o wiele lepiej ćwiczy się na profesjonalnym placu treningowym, ale jego brak wcale nie musi być przeszkodą nie do pokonania. Aby wykonać trening street workout wystarczy ci zwykły sportowy strój. Jednak jest jeden wyjątek, kiedy warto zainwestować trochę grosza w sprzęt – jeśli masz zamiar ćwiczyć na zewnątrz także w okresie zimowym, konieczne będą odpowiednie rękawiczki, czapka i odzież termoaktywna.

Jak trenować street workout? Najważniejszą zasadą jest rozsądek. Słuchaj potrzeb swojego ciała, stosuj odpowiednią dietę i nie zapominaj o odpoczynku, a wszystko będzie w porządku – zarówno na początku, jak i na późniejszym etapie wtajemniczenia.

Street Workout
Powyższy artykuł powstał dzięki informacjom ze strony FitPark producenta profesjonalnych urządzeń do treningu street workout, na której znajdziecie wszelkie potrzebne urządzenia i zestawy street workout, ułatwiające trening osobom początkującym. Urządzenia Street Workout produkowane przez Firmę FitPark posiadają wszelkie potrzebne certyfikaty. Dzięki nim bezproblemowo wykonacie trening street workout, wykorzystując potrzebne drążki, rurki czy ławki całkowicie bezpiecznie.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.