Jak zaoszczędzić prąd?

Jak zmniejszyć zużycie prądu w domu?

Jak zmniejszyć zużycie prądu w domu? Obecnie, przy ciągłych podwyżkach cen energii elektrycznej, warto to wiedzieć! Które domowe sprzęty zużywają najwięcej prądu? Co zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze? PGNiG radzi – zobacz!

Jak zmniejszyć zużycie prądu? Należy to wiedzieć, ponieważ obecnie cała Europa zmaga się z wciąż rosnącymi cenami energii elektrycznej. Domowe rachunki stają się coraz wyższe, przez co wielu ludzi już teraz ma problem z ich spłatą. Jak temu zaradzić? Czy da się w ogóle zaoszczędzić pieniądze na prądzie? PGNiG przekonuje, że tak! Warto poznać te rady.

Jakie domowe sprzęty zużywają najwięcej prądu?

Niestety w gospodarstwie domowym nie da się obejść bez prądu, ponieważ korzystają z niego praktycznie wszystkie sprzęty codziennego użytku. Jakie urządzenia pobierają najwięcej prądu? Otóż:

1) niekwestionowanym liderem w tym rankingu jest oczywiście lodówka, która korzysta z 30% całej energii zużywanej przez gospodarstwo domowe. Dzieje się tak, gdyż jest ona podłączona do prądu przez cały czas;
2) bardzo dużo prądu pobierają też płyta indukcyjna i piekarnik;
3) nie dużo mniej energii elektrycznej zużywają zmywarka, pralka oraz czajnik elektryczny;
4) na kolejnym miejscu są telewizor i komputer.

Elektryczność

Jak zaoszczędzić prąd w domu?

Czy da się zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd? Oczywiście! PGNiG przekonuje, że istnieją sposoby na znaczne zmniejszenie poboru energii elektrycznej przez gospodarstwo domowe.

Jak zaoszczędzić pieniądze na prądzie? Najważniejsza jest inwestycja w dobre sprzęty – wyróżniające się wysoką klasą energetyczną. Takie urządzenia mają o wiele niższy pobór mocy niż sprzęty starsze. Jest to co prawda najskuteczniejszy sposób na zmniejszenie rachunków za prąd, jednak najtrudniejszy. W końcu nie każdy może sobie pozwolić na kupno najlepszych sprzętów.
Kolejnym rozwiązaniem, tym razem na każdą kieszeń, jest zmiana żarówek na energooszczędne. To z pewnością wpłynie na comiesięczne rachunki za prąd.

Ostatnią radą, którą także każdy może wprowadzić w życie, jest nawyk odłączania od prądu sprzętów, z których aktualnie nie korzystamy – wszelkie ładowarki, małe lampki czy czajnik elektryczny z powodzeniem można odłączyć od sieci.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.