Kosmetyki samochodowe to sposób na czystą tapicerkę. Jak wyczyścić tapicerkę samochodzie? Czy da się to zrobić samemu? Czy jest to bardzo pracochłonne? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w dalszej części tekstu, więc zapraszam do lektury!
Kosmetyki samochodowe do czyszczenia tapicerki
Kosmetyki samochodowe do czyszczenia tapicerki z pewnością okażą się przydatne – zwłaszcza wówczas, gdy postawimy na profesjonalne kosmetyki do czyszczenia tapicerki (te z supermarketu czy stacji benzynowej mogą nie dać sobie rady). Kosmetyki samochodowe do czyszczenia tapicerki to:
• odplamiacze z wmontowaną szczoteczką – używa się ich punktowo w przypadku trudnych zabrudzeń;
• pianki z wmontowaną szczoteczką;
• płynne środki w sprayu – spryskuje się nimi zabrudzone miejsce, a następnie czyści szczotką, pozostawiając do wyschnięcia;
• środki w piance – spryskuje się nimi zabrudzone miejsce i czyści szczotką, następnie należy pozostawić kosmetyk do wyschnięcia, a na końcu odkurzyć.
Przed zakupem konkretnego kosmetyku samochodowego trzeba poszukać tego, który będzie przeznaczony do konkretnej tapicerki – są one przecież wykonywane z różnych materiałów. Profesjonalne kosmetyki samochodowe do czyszczenia tapicerki są dostępne na stronie: https://showcarshine.pl/4-pielegnacja-wnetrza/tapicerka. Kupując w tym sklepie kosmetyki samochodowe, można liczyć na profesjonalną pomoc pracowników przy wyborze konkretnego produktu i na najwyższą jakość oferowanych kosmetyków.
Dlaczego tapicerka auta szybko się brudzi?
Dlaczego tapicerka auta szybko się brudzi? Gdy tylko zauważymy na niej jakąś plamę, od razu zadajemy sobie to pytanie. Niestety tapicerka brudzi się często, a ponadto szybko się zużywa – pojawiają się na niej przetarcia i pęknięcia. Obecnie stosuje się w autach trzy rodzaje tapicerek – najtańsze materiałowe, welurowe, po najdroższe, czyli skórzane.
Tapicerkę w samochodzie brudzą nasze ubrania, wsiąka w nią pot, ponadto nie rzadko można na niej zauważyć plamy po jedzeniu czy piciu oraz sierść zwierząt (jeśli często przewozimy zwierzęta w aucie). Co więcej, w tapicerkę samochodową wnika też dym papierosowy oraz woń stęchlizny, jeśli w samochodzie przez długi czas jest wilgotno. Zatem można powiedzieć, że tapicerka auta, jeśli nie jest regularnie czyszczona, to siedlisko bakterii, roztoczy, a także źródło nieprzyjemnego zapachu.
Skoro już wiemy, dlaczego tapicerka auta szybko się brudzi, warto się zastanowić, jak ją skutecznie wyczyścić. Odpowiedź znajdziecie poniżej!
Samodzielne czyszczenie tapicerki w samochodzie – jak to zrobić?
Samodzielne czyszczenie tapicerki w samochodzie jest niestety czasochłonne, ponadto warto zdawać sobie sprawę, że samodzielnie można usunąć tylko lekkie zabrudzenia – wyżej wymienione środki nie poradzą sobie np. z plamami po mleku, olejach czy smarze.
Zatem samodzielne czyszczenie tapicerki w samochodzie nie będzie tak skuteczne jak jej czyszczenie w profesjonalnym zakładzie. Jednak jeśli zabrudzenia są tylko powierzchowne, warto zaoszczędzić pieniądze i zrobić to samemu. Trzeba tylko pamiętać, że tapicerkę czyści się wówczas, gdy na dworze jest dość wysoka temperatura, wtedy materiały szybciej schną. Oto podstawowe czynności, które należy wykonać:
1. Na samym początku warto dokładnie odkurzyć całą tapicerkę – odkurza się wszystko, także zagłówki i przestrzeń pod siedzeniami.
2. Po odkurzaniu można przystąpić do nałożenia na zaplamione miejsce środka do prania tapicerki – należy to zrobić zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu kosmetyku. UWAGA! Przed zastosowaniem środka na plamę sprawdź w niewidocznym miejscu na tapicerce, czy nie zostawia on plam!
3. Po nałożeniu środka czyszczącego na konkretną plamę, zabieg należy powtórzyć, ale już na całej tapicerce pokrywającej dany element samochodu, czyli na całym zagłówku czy oparciu siedzenia. Robi się tak, ponieważ środki do czyszczenia tapicerki mogą zostawiać plamy, zatem najlepiej zastosować go na większą powierzchnię.
Zabierając się za samodzielne czyszczenie tapicerki samochodowej, trzeba postępować zgodnie z instrukcją znajdującą się na opakowaniu konkretnego środka czyszczącego. Tylko wówczas można mieć pewność, że nie uszkodzimy tapicerki i skutecznie ją wyczyścimy.