samochód do wynajęcia

Krótkoterminowy najem samochodu podczas wyjazdu wakacyjnego

Krótkoterminowy najem samochodu to świetny pomysł na wakacyjne wyjazdy. Zapewnia nam to niezależność i wygodę oraz sprawi, że będziemy mogli odwiedzić miejsca niedostępne dla innych turystów.

Najwygodniejszą formą zamówienia samochodu jest dokonanie rezerwacji za pośrednictwem Internetu
Aby wynająć samochód możemy do tego celu wykorzystać stronę wypożyczalni lub skorzystać z wyszukiwarki. To drugie rozwiązanie ma taką zaletę, że automatycznie sprawdza ofertę kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu firm zajmujących się wynajmowaniem samochodów. Pozwala to szybko znaleźć tanią ofertę. Poza tym firmy konkurują ze sobą i często przy pomocy wyszukiwarki samochodów do wynajęcia możemy uzyskać atrakcyjniejszą ofertę niż bezpośrednio na stronie wypożyczalni.

Zagranicą możemy wynająć samochody w podobnej cenie jak w Polsce. W niektórych krajach, takich jak Hiszpania, poza sezonem wakacyjnym możemy liczyć na bardzo niskie ceny, nawet kilkukrotnie niższe niż w Polsce.

Kaucja zabezpieczająca
Pamiętajmy, że firmy wypożyczające samochody niemal zawsze wymagają kaucji zabezpieczającej. Rzadko jest ona pobierana w gotówce, a normą jest ,,blokowanie” tej kwoty na karcie kredytowej lub pobieranie jej z karty debetowej. Takie rozwiązanie sprawia, że aby skorzystać z wynajmu musimy mieć dostępną sporą kwotę pieniędzy. Ponadto, kaucja jest pobierana i zwracana w walucie kraju, w którym wynajmujemy samochód. Jeżeli więc mamy ze sobą kartę debetową od konta złotówkowego, to musimy się niestety liczyć z tym, że kwota kaucji zostanie pobrana z naszego konta i przewalutowania. Do następnego przewalutowania dojdzie podczas zwrotu kaucji. Na tych operacjach możemy stracić nawet kilkanaście procent. Dlatego jeżeli chcemy wynająć samochód zagranicą, to powinniśmy mieć przy sobie kartę kredytową z limitem pozwalającym na pokrycie kaucji lub kartę debetową przypisaną do konta prowadzonego w walucie, w której będziemy płacić kaucję.

wynajem samochodu

Aby uniknąć płacenia kaucji możemy skorzystać z popularnej usługi, która polega na opłaceniu ubezpieczenia od odpowiedzialności za szkody podczas użytkowania wynajętego auta. Niemal zawsze wykupienie takiego ubezpieczenia zwalnia nas z obowiązku uiszczania kaucji. Niestety wykupienie wspomnianego ubezpieczenia jest dość kosztowne, gdyż najczęściej jest mniej więcej równe cenie najmu, dlatego decydując się na jego wykupienie musimy się liczyć z tym, że wynajem będzie nas kosztował dwa razy więcej.

Dzięki wykorzystaniu Internetu możemy zaplanować nasz urlop bez wychodzenia z domu. Jeżeli na miejscu będziemy potrzebowali samochodu, to możemy go zamówić jeszcze przed wyjazdem. Pamiętajmy jednak o tym, by dobrze rozwiązać kwestię kaucji zabezpieczającej. Dla jednych optymalnym rozwiązaniem będzie użycie karty kredytowej lub założenie konta w walucie kraju, który zamierzają odwiedzić. Dla innych, ceniących sobie przede wszystkim spokój ducha i bezpieczeństwo, wyjściem z sytuacji będzie wykupienie ubezpieczenia zwalniającego od odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia samochodu.

Po tym wszystkim pozostaje nam tylko opracowanie trasy przejazdu i cieszenie się wyczekanym urlopem!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.