monitoring domu na laptopie

Monitoring domu na laptopie? Oczywiście, że tak!

Wszyscy pamiętamy monitoring domu ze starych filmów. Współczesne systemy monitoringu są znacznie bardziej zaawansowane. Dziś możliwy jest monitoring domu na laptopie.

Przede wszystkim montowany dziś monitoring domu jest bardzo prosty w obsłudze. Wszystkie kamery i czujniki mogą zostać zintegrowane z prostą aplikacja, którą zainstalujesz na swoim laptopie, tworząc w praktyce przenośne centrum dozoru nad swoim domem. Na ekranie laptopa możesz dziś wyświetlić na bieżąco obraz z dowolnej kamery, cofnąć nagranie do wybranego momentu, a nawet uruchomić czy wyłączyć cały system lub jego poszczególne elementy.

Po co Ci monitoring domu na laptopie?

Monitoring domu na laptopie jest szczególnie ważny gdy zostawiasz w domu dzieci, np. wychodząc z przyjaciółmi wieczorem. Dzięki kamerom możesz zajrzeć z powrotem do swojego domu i upewnić się czy wszystko jest w porządku. Wiele osób montuje kamery w pokoju gdzie śpi niemowlę, by móc błyskawicznie zorientować się czy potrzebuje ono pomocy rodziców. Nawet kiedy wykorzystują laptopa do pracy lub oglądają film, mogą mieć w rogu niewielkie okno z wizją na pokój dziecięcy.

monitoring na laptopie

Podobną opieką można też otoczyć osobę ciężko chorą. Członkowie rodziny cierpiący na chorobę Alzhaimera, czy częściowo sparaliżowani muszą z jednej strony przebywać pod stałą opieką, z drugiej zaś niekoniecznie można poświęcić im osobiście odpowiednio dużo czasu. Monitoring znacznie ułatwia sprawdzenie czy wszystko z nimi w porządku (przynajmniej na tyle na ile to możliwe) nawet jeśli akurat pracujesz przed ekranem laptopa.

Oczywiście opieka nad dziećmi i osobami niepełnosprawnymi nie jest jedynym powodem by zainstalować monitoring i zapewnić sobie dostęp do nagrań za pomocą laptopa i internetu. Kilka kamer skutecznie zniechęca nieproszonych gości: włamywaczy, złodziei, bezdomnych szukających przygodnego noclegu, właścicieli nie sprzątających po swoich zwierzętach, oraz tych, którzy rzucają śmieci tam gdzie nie powinni. Nawet jeśli system monitorujący nie wystarczy jako odstraszacz, umożliwi łatwą identyfikację kogoś takiego.

Czy monitoring na laptopie jest bezpieczny?

Zasadniczo połączenie między systemem monitoringu domu, a Twoim laptopem jest szyfrowane. Nie oznacza to oczywiście pełnego bezpieczeństwa, a głównym czynnikiem ryzyka jest sam właściciel laptopa. W przypadku kradzieży, złodziej mógłby wykorzystać system monitoringu by zajrzeć do domu, a w bardziej zaawansowanych systemach nawet wyłączyć zabezpieczenia elektroniczne. Dlatego zdecydowanie warto zabezpieczać hasłem dostęp do komputera lub przynajmniej do aplikacji-monitoringu. Nie należy też udostępniać panelu sterującego dzieciom. Można natomiast wykorzystać monitoring by obserwować swój dom podczas wakacji, będąc w pracy czy na wyjeździe służbowym – oczywiście na swoim laptopie.

Artykuł powstał na podstawie informacji zawartych na stronie IVEL https://ivel.pl/i7,monitoring-domu.html, wiodącego producenta systemów monitoringu. Nowoczesna technologia i intuicyjna obsługa monitoringu IVEL pozwala lepiej i skuteczniej zadbać o dom.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Jeden komentarz do “Monitoring domu na laptopie? Oczywiście, że tak!

  1. jezz89

    Bardzo przydatny artykuł! Niedawno wraz z rodziną wprowadziłem się do domu jednorodzinnego i zastanawiałem się nad monitoringiem domu. Miałem mieszane uczucia, czy na pewno jest on potrzebny, ale po przemyśleniu i przeczytaniu kilku artykułów jestem na tak i zdecyduję się na to. Nie dość, że będę widzieć czy moja rodzina i posesja jest bezpieczna, ale także będę mógł sprawdzać czy np. moja żona nie robi nic złego pod moją nieobecność.
    Pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.