Pszczoły pasieka

Pasieka Imago czyli kiedy miłość do miodu staje się sposobem na życie

Naturalny miód ze sprawdzonej pasieki to produkt będący obiektem prawdziwego pożądania. Szukając prawdziwego miodu warto rozejrzeć się za pasieką, która pozyskuje płynne złoto w sposób nieszkodzący pszczołom, a jednocześnie z sercem i pasją. Taka właśnie jest Pasieka Imago.

W dobie szeroko rozwiniętego konsumpcjonizmu, gdzie sklepowe półki uginają się pod ciężarem produktów zarówno naturalnych, jak i pół- lub zupełnie syntetycznych, ciężko jest kupić naturalny miód. Sprawdzona pasieka, w której miód pozyskiwany jest z sercem, cierpliwością i pasją to idealne źródło obfitującego w dobroczynne właściwości i zastosowania nektaru. Pasieka Imago jest właśnie tym miejscem!

Pasieka czyli miejsce, gdzie warto kupować naturalny miód

W pasiekach miód pozyskiwany jest w sposób humanitarny, przyjazny pszczołom. Właściciele dbają o jak najmniejszą ingerencję w życie pszczół, dlatego nie zabierają im pyłku, pierzgi czy propolisu. Ponadto, pszczelarstwo to dla właścicieli pasiek prawdziwa pasja, dlatego tworzone przez nich produkty są pełne miłości i zaangażowania.

Zalety naturalnego miodu

Prawdziwy miód to kopalnia cennych składników i minerałów. Wysoka zawartość witamin takich jak A, B1, B2, B6, B12 czy C wzmacnia nasz układ odpornościowy oraz reguluje pracę organizmu. Węglowodany, olejki eteryczne, kwas foliowy, białka – wszystko to i wiele innych cennych substancji znajdziemy właśnie w naturalnym miodzie. Szacuje się, że wszystkich korzystnie działających na nasz organizm składników zawartych w miodzie jest około 300.

Kolejne zalety jeśli chodzi o właściwości, jakie wykazuje naturalny miód to odżywianie i wspomaganie pracy serca. U osób mających problemy z sercem, widoczne osłabienie jego pracy, zaleca się spożywanie miodu w codziennej diecie.

Prawdziwy miód

Pasieka imago – co ją charakteryzuje?

Obecnie, w pasiece Imago znajduje się ponad 300 uli, w których mieszka bez mała 15 milionów pszczół. Pozyskiwanie miodu w pasiece Imago to proces, który odbywa się z dbałością o wszystkie szczegóły, począwszy od opieki nad pszczołami, troską o standard ich funkcjonowania, a kończąc na dokładnej selekcji miodów. Miody z pasieki Imago cechuje wspaniały zapach, kolor, smak, a także konsystencja.

Miody z pasieki IMAGO możemy kupić w aptekach, sklepach zielarsko-medycznych, sklepach ze zdrową żywnością, z herbatą czy winami, a także w sklepach polskich na terenie Niemiec. Możemy także skontaktować się z firmą bezpośrednio i omówić szczegóły zakupu.

Rodzaje miodu dostępne w pasiece Imago

W pasiece Imago możemy dostać różne rodzaje miodu. Co dokładnie zawiera oferta pasieki Imago?

Miód wczesnowiosenny – o subtelnym zapachu, złocistym kolorze, łagodny i słodki w smaku. Jego konsystencja jest gęsta i kremowa, szybko się krystalizuje.

Miód faceliowy – o niedrażniącym, kwiatowym zapachu, jasnym, słomkowym kolorze i delikatnym, lekko kwaskowym smaku. Konsystencja tego miodu jest płynna przez długi czas, a sam miód pasuje idealnie do chłodnych napojów, jogurtów i owoców.

Miód wielokwiatowy (rumiankowo-faceliowo-akacjowy) – o subtelnym, kwiatowym aromacie, słomkowym kolorze i lekko słodkim, łagodnym smaku. Uwielbiany przez dzieci, miód wielokwiatowy charakteryzuje się naturalnie kremową konsystencją.

Miód lipowy – o wyrazistym aromacie, z wyczuwalnym kwiatem lipy, żółtym, słonecznym kolorze i bardzo słodkim, lekko piekącym smaku. Po krystalizacji jego konsystencja jest drobnoziarnista.

Miód gryczany – o wyrazistym zapachu gryki, ciepłym, ciemnobrązowym aromacie oraz ostrym i wyrazistym smaku. Miód gryczany jest idealny do ciemnych herbat i słodzenia kawy, a jego konsystencja jest dość gęsta.

Miód pszczoły

Jak powstała Pasieka Imago?

Pasieka Imago to miejsce znajdujące się pośród malowniczego krajobrazu składającego się z lasów, łąk i pól uprawnych w Baniewicach (woj. zachodniopomorskie). Jej założycielem jest Wojciech Matynia, który na rzecz stworzenia pięknej i urokliwej pasieki porzucił kilka lat temu korporacyjne życie.

Pierwsze 30 uli udało się pozyskać od pana Jana, pszczelarza z ponad 60-letnim doświadczeniem. Choć pierwszy sezon był trudny, zaangażowanie i upór pana Wojciecha pozwoliły na sukcesywne powiększenie pasieki, zdobywanie nowych klientów i rozwój nowego biznesu.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.