Kolizaj samochód zastępczy

Samochód zastępczy z OC – jak to działa i komu przysługuje? Podpowiadamy!

Wynajem samochodu zastępczego z OC to usługa, z której często korzystają poszkodowani w kolizji samochodowej lub wypadku kierowcy. Wciąż niewielu z nas wie jednak jak działa wynajem bezgotówkowy samochodu zastępczego z OC.

Możliwości jest naprawdę wiele. Coraz więcej wypożyczalni samochodowych oferuje usługę bezgotówkowego wynajmu samochodu zastępczego. Dzięki temu nie musimy martwić się o nieplanowane wydatki związane z wynajmem samochodu tymczasowego. Sprawdzone wypożyczalnie samochodowe posiadają atrakcyjne, niedrogie oferty wynajmu aut dla swoich klientów, jednak okres rozpatrzenia wniosku i wypłaty odszkodowania potrafi się dłużyć. W przypadku skorzystania z oferty jaką jest wynajem samochodu zastępczego z oc sprawcy pzu możemy wynająć auto bezgotówkowo, za pieniądze pochodzące z ubezpieczenia, niezależnie od tego w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym ubezpieczony jest sprawca wypadku drogowego. Sprawdź jak to zrobić!

Jak działa wynajem bezgotówkowy samochodu z OC sprawcy?

Wynajem bezgotówkowy samochodu zastępczego z OC sprawcy umożliwia osobie poszkodowanej korzystanie z pojazdu zastępczego w miejsce uszkodzonego samochodu bez konieczności angażowania własnych środków finansowych. Koszt wynajmu samochodu zastępczego pokrywa bowiem ubezpieczyciel sprawcy wypadku.

Wypożyczalnia samochodowa oferująca wynajem bezgotówkowy udostępnia poszkodowanemu kierowcy samochód zastępczy na czas naprawy (jeśli uszkodzenia nie wykluczają auta z ruchu drogowego) lub na łączny czas załatwienie wszelkich formalności z firmą ubezpieczeniową oraz naprawy pojazdu (jeśli samochód w wyniku uszkodzeń nie może uczestniczyć w ruchu drogowym).

Osoba poszkodowana otrzymuje zwykle samochód zastępczy z OC sprawcy tej samej klasy co uszkodzony w wyniku kolizcji drogowej pojazd.

Samochód zastępczy z oc kierowca

Na stronie internetowej zastepczy.org znajdziesz więcej informacji dotyczących bezgotówkowego wynajmu zastępczego samochodu z OC. To właśnie ta usługa pozwoli Ci skorzystać z samochodu zastępczego od razu po wypadku bądź kolizji, bez oczekiwania na pieniądze z ubezpieczalni. Co więcej, usługa wypożyczalni to nie tylko samochód zastępczy z OC, ale również załatwienie formalności i pomoc w likwidacji szkody. My w tym czasie nie musimy o nic się martwić i możemy swobodnie korzystać z samochodu zastępczego.

Kto może wynająć samochód zastępczy z OC?

Samochód zastępczy z OC przysługuje każdej osobie, która w wyniku wypadku drogowego bądź kolizji straciła na krótszy lub dłuższy czas własny pojazd. Uzyskanie zwrotu za wynajem auta jest procedurą szczególnie prostą i szybką w przypadku osób, którym samochód jest potrzebny do pracy związanej np. z wielokrotnym przemieszczaniem. Wynika to z faktu, że korzystanie z wynajmu samochodu z wypożyczalni przez takie osoby związane jest z większymi stratami w postaci utraconych korzyści spowodowanych wstrzymaniem działalności gospodarczej lub niemożności wykonywania pracy. Należy jednak podkreślić, że auto zastępcze z oc sprawcy przysługuje każdemu – także osobom, którym samochód potrzebny jest w celach konsumpcyjnych i życiowych, niezwiązanych z pracą.

Kolizja laweta

Dlaczego warto skorzystać z usług wypożyczalni oferującej wynajem samochodu zastępczego z OC?

Przede wszystkim – wynajem bezgotówkowy samochodu zastępczego z oc. Samochody zastępcze możemy wynająć bezgotówkowo, a więc nie musimy uruchamiać własnych środków finansowych. To szczególnie ważne w momencie kiedy nie jesteśmy przygotowani na nieplanowane wydatki.

Samochody zastępcze z OC sprawcy nie wymagają zapłaty kaucji, nie posiadają licznika kilometrów i są ubezpieczone – nie ponosimy kosztów udziału własnego w razie kolejnej kolizji. Możemy nimi podróżować także poza granice Polski. Dzięki temu możemy czuć się w pojeździe absolutnie swobodnie.

Dodatkową zaletą wynajmu samochodu zastępczego z OC w wypożyczalni jest opcja bezpłatnego podstawienia samochodu w wybrane miejsce i odebrania go po zakończeniu okresu wynajmu.

Należy także podkreślić, że wynajmując samochód zastępczy z OC otrzymujemy pojazd tej samej klasy co nasz, niezależnie od rocznika. Nie musimy więc obawiać się, że otrzymany samochód będzie dla nas niewystarczający.

Warto szerzej zapoznać się z ofertą wynajmu samochodów zastępczych z OC. Wypożyczalnie współpracują na terenie całego kraju i z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi, dlatego nie musimy martwić się o ograniczenia. Pamiętaj, że samochód zastępczy z OC sprawcy przysługuje każdemu!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.