Kolizja laweta

Samochód zastępczy z OC sprawcy PZU – co to takiego?

Samochód zastępczy z OC sprawcy PZU to wynajem samochodu zastępczego zupełnie bezgotówkowo osobom poszkodowanym w wyniku kolizji. Usługa ta oferowana jest przez niektóre wypożyczalnie samochodowe – sprawdź komu przysługuje auto zastępcze z OC!

Niezależnie od pory roku, dnia czy sezonu, wypadki i kolizje zdarzają się codziennie. Niejednokrotnie osoby poszkodowane w takich zdarzeniach pozostają bez środka transportu – oczekiwanie na wycenę naprawy, samą naprawę, a przede wszystkim odszkodowanie z wypożyczalni może trwać miesiącami. Samochód zastępczy z OC sprawcy PZU to usługa pozwalająca wypożyczyć samochód zastępczy od razu, bezgotówkowo, niezależnie od przebiegu procesu uzyskania środków z odszkodowania.

Co to jest wynajem bezgotówkowy samochodu z oc sprawcy?

Wynajem bezgotówkowy samochodu z oc sprawcy to jest usługa, którą oferują niektóre wypożyczalnie samochodowe, pozwalająca na wypożyczenie samochodu bezgotówkowo osobom poszkodowanym w wyniku różnego rodzaju stłuczek, kolizji oraz wypadków drogowych. Otrzymujemy wówczas auto zastępcze w miejsce uszkodzonego pojazdu, a wszelkie koszty wynajmu wynajmu pokrywane są w całości z polisy OC sprawcy wypadku drogowego.

Warto podkreślić, że w przypadku kiedy auto jest nam potrzebne do pracy, a więc korzystamy z niego codziennie – np. jeśli praca jest związana z podróżami – zwrot za wynajem samochodu otrzymamy szczególnie szybko i łatwo. Wynika to z faktu, że korzystanie z wynajmu samochodu z wypożyczalni przez takie osoby to tzw. utracone korzyści spowodowane wstrzymaniem działalności gospodarczej lub niemożnością wykonywania pracy. Pamiętajmy jednak, że auto zastępcze z oc sprawcy przysługuje absolutnie każdemu, a więc również osobom, którym samochód potrzebny jest w celach konsumpcyjnych i życiowych, niekoniecznie związanych z pracą.

Samochód zasępczy z OC

Kto może wynająć samochód zastępczy z OC?

Jak już wspomnieliśmy, samochód zastępczy z OC sprawcy przysługuje każdej osobie, która w wyniku wypadku drogowego bądź kolizji straciła na krótszy lub dłuższy czas swój własny pojazd. Niezależnie więc od tego czy wykorzystujesz samochód do pracy czy do celów konsumpcyjnych, okazjonalnie czy codziennie – usługa wynajmu auta zastępczego jest dostępna dla każdego. 

Jak wynająć samochód zastępczy z OC?

Aby wynająć samochód zastępczy z OC sprawcy wystarczy jedynie skontaktować się z wybraną wypożyczalnią poprzez telefon lub specjalny formularz dostępny na stronie internetowej. Wszelkie formalności załatwiane są przez pracowników wypożyczalni, a sama usługa wykonywana jest natychmiastowo, dzięki czemu nie musimy brać na siebie żadnych dodatkowych obowiązków, nie jesteśmy także narażeni na dodatkowy stres oraz zmęczenie.

Wybrana wypożyczalnia aut udostępnia nam samochód zastępczy na okres trwania naprawy naszego pojazdu (w przypadku kiedy uszkodzenie nie wyklucza samochodu z udziału w ruchu drogowym, np. w przypadku zarysowania drzwi) lub też na łączny okres załatwienia formalności z ubezpieczycielem i naprawy pojazdu (tylko wówczas jeśli auto posiada poważniejsze uszkodzenia wykluczające je z udziału w ruchu drogowym – np. uszkodzony układ jezdny lub elementy oświetlenia czy uszkodzenia nadwozia uniemożliwiające zabezpieczenie pojazdu).

Kolizja samochód zastępczy

Dlaczego warto skorzystać z usług wypożyczalni oferującej wynajem samochodu zastępczego z OC?

Należy zacząć od tego, że wynajem samochodu zastępczego z oc to usługa bezgotówkowa. Samochody zastępcze możemy wynająć bez konieczności uruchamiania własnych środków finansowych. To bardzo wygodne i przydatne w momencie kiedy nie jesteśmy przygotowani na nieplanowane wydatki, szczególnie tak duże, wiążące się z natychmiastową naprawą uszkodzonego samochodu.

Samochody zastępcze z OC sprawcy nie wymagają zapłaty kaucji, nie posiadają licznika kilometrów i są ubezpieczone – nie ponosimy więc absolutnie żadnych kosztów udziału własnego w razie kolejnej kolizji. Co więcej, wynajętymi samochodami możemy podróżować także poza granice Polski – możemy więc czuć się w pełni swobodnie, jak we własnych samochodzie. 

Kolejną zaletą wynajmu auta zastępczego z OC w wypożyczalni jest możliwość bezpłatnego podstawienia samochodu w wybrane miejsce i odebrania go po zakończeniu okresu wynajmu. To kolejne udogodnienie szczególnie dla kierowców, którym stłuczka bądź kolizja przydarzyła się w drodze, a co za tym idzie w okolicy, której nie znają.

Warto także zaznaczyć, że wynajmując samochód zastępczy z OC otrzymujemy pojazd tej samej klasy co nasz – niezależnie od rocznika. Nie musimy więc obawiać się, że otrzymany samochód będzie dla nas niewystarczający lub jego obsługa będzie stanowiła dla nas problem.

Samochód zastępczy z OC kierowca

Wynajem samochodu zastępczego z oc – jakie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują tę usługę?

Usługa bezgotówkowego wynajmu samochodu zastępczego pozwoli Ci skorzystać z samochodu zastępczego od razu po wypadku bądź kolizji, bez oczekiwania na pieniądze z ubezpieczalni. Co więcej, usługa wypożyczalni to nie tylko samochód zastępczy z OC, ale również załatwienie wszelkich formalności i pomoc w likwidacji szkody. My w tym czasie nie musimy o nic się martwić i możemy swobodnie korzystać z zastępczego pojazdu.

Wypożyczalnie samochodowe oferujące usługę wynajmu auta zastępczego z oc sprawcy współpracują z dużą ilością towarzystw ubezpieczeniowych. Chcąc skorzystać z tej usługi warto najpierw dowiedzieć się czy wybrana wypożyczalnia współpracuje z interesującym nas towarzystwem ubezpieczeniowy. W sytuacji kolizji czy wypadku bowiem często nie wiemy co robić, a nerwowe szukanie informacji czy niedbałe i zbyt szybkie załatwianie formalności może nie tylko przysporzyć nam dodatkowych zmartwień, ale i pozbawić nas sensownych rezultatów. Właśnie dlatego wcześniejsze zapoznanie się z ofertą, w tym także upewnienie się co do współpracy wypożyczalni z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym pozwoli nam odpowiednio zabezpieczyć się na wypadek zdarzenia na drodze, a także uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.