silownie zewnetrzne

Siłownia plenerowa, czyli zdrowa odskocznia od technologii

Wiem, że siłownia plenerowa może nie być pierwszą rzeczą o jakiej pomyślisz, mówiąc o nadchodzącej wiośnie. Ale może warto czasem wyjrzeć poza ekran telefonu i zaczerpnąć świeżego powietrza? Dowiedz się więcej o siłowniach pod chmurką.

Żyjemy w czasach gdzie urządzenia technologiczne rządzą światem. Codziennie każdy korzysta z telefonu komórkowego, który pracuje na podstawie promieniowania elektromagnetycznego. Takie promieniowanie przekazują nie tylko telefony ale także komputery, kuchenki mikrofalowe, drukarki, telewizory.

Czym to zagraża?

Stałe działanie fal radiowych wywołuje zły wpływ na zdrowie człowieka i prowadzi do nieodwracalnych procesów, które mogą zagrażać życiu. Ma niekorzystny wpływ na system nerwowy i endokrynalny a także słuch. U człowieka , który przez długi czas znajduje się w strefie fal radiowych zaczynają się problemy ze snem oraz układem nerwowym. Wiadomo jednak, że urządzenia elektroniczne są niezbędne w naszym życiu. W pracy w domu; dzięki nim możemy komunikować się , poznawać ludzi i być na bieżąco. Jednak technologia to nie wszystko. Siedzenie na kanapie z laptopem i oglądanie zdjęć gwiazd i celebrytek w bikini, nie pomoże ci wyglądać szczuplej, ale może stać się twoją motywacją, by latem nie wstydzić się przed tłumem ludzi, a śmiało pokazać szczupłe gładkie nogi oraz płaski brzuch.

Dlatego powiem wprost, jeśli jesteś trochę leniwa, to na pewno w twoim przypadku, najlepszym wyborem będzie siłownia plenerowa.
Są to miejsca gdzie kobiety, dzieci oraz mężczyźni mogą ćwiczyć swoje mięśni na urządzeniach bardzo podobnych do takich, które są w salach sportowych. Jednak tutaj sam sobie jesteś trenerem. Nikt ci nie będzie mówił ile razy musisz to zrobić i w jaki sposób, ale na każdym urządzeniu znajdziesz małe wskazówki, które będą pomagać ci w poprawnym wykonywaniu ćwiczeń.

silownia plenerowa
Artykuł napisano na podstawie materiałów źródłowych zawartych na stronie http://www.fitpark.pl/otwarte-strefy-aktywnosci-program-osa.html Firma Fit Park to wiodący realizator obiektów plenerowych, które łączą aktywność fizyczną z możliwością przebywania na świeżym powietrzu oraz oferuje wyposażenie siłowni plenerowych wykorzystując najwyższej jakości urządzenia typu outdoor fitness.

Najważniejszy dla większości jest szybki rezultat

Po wielu, wielu badaniach naukowcy doszli do wniosku, że treningi które wykonywane są na świeżym powietrzu, uaktywniają krążenie krwi, oraz usprawniają koordynację ruchową oraz kondycję fizyczną. A dodatkowo wzmacniają prędkość spalenia kalorii. Nawet jeżeli sport nigdy nie był twoją pasją kiedy zaczniesz trenować pod chmurką będziesz czuł się szczęśliwszy, a do tego pamiętaj, że nawet niewielki wysiłek fizyczny wpływa pozytywnie i pomaga poprawić twoją fizyczną kondycję.

Wiadomo, że kobiety są wrażliwe i mają tendencję do depresji

Wpływ zielonego koloru i piękne widoki zmniejszają tę tendencję : redukują stres, uspakajają i łagodzą nerwy. Na siłowniach zewnętrznych można robić codziennie coś innego, coś, co chcesz dzisiaj. Na łonie natury masz większą różnorodność i mniej stresu. Nie masz potrzeby myśleć o pracy, nie jesteś w zamkniętej przestrzeni. Jesteś w kontakcie z naturą i możesz się tym cieszyć. Więc jeśli twoja praca jest związana ze stresem, a czasem chcesz uciec od niego – sport pod chmurką będzie idealnym wyjściem dla ciebie.

Podczas uprawiania sportu na świeżym powietrzu, warto pamiętać aby zadbać w chłodne dni o ciepłe i komfortowe ubranie i buty. Wielowarstwowa odzież jest ważna, gdyż bliżej wieczoru staje się chłodniej. Buty powinny być dobrane w zależności od tego, gdzie masz zamiar trenować. Pomyśl o tym, jaki rodzaj ćwiczeń masz zamiar wykonywać.

Najważniejsze jest to, że masz motywację i dobre usposobienie do „siłowni pod chmurką”. Reszta przed tobą!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.