kac

Sprawdzone sposoby na kaca

Sprawdzone sposoby na kaca – któż z nas ich nie potrzebował? Co robić, gdy wieczorem przesadziliśmy z alkoholem, a rano boląca głowa i mdłości nie chcą dać nam spokoju?

Sposoby na kaca to coś czego potrzebuje czasem każdy z nas. Wiadomo – impreza, spotkanie ze znajomymi, urodziny przyjaciółki… Alkohol leje się strumieniami. Mimo że zdajemy sobie sprawę, co czeka nas rano, to jednak stawiamy na dobrą zabawę i nie przejmujemy się konsekwencjami. Przecież liczy się tylko tu i teraz. Dopiero następnego dnia przychodzi refleksja „Mogłem tyle nie pić…”, po której sami sobie obiecujemy „Nigdy więcej alkoholu!”. Oczywiście wiadomo, że tego postanowienia mało kto potrafi dotrzymać. Co zatem robić, gdy dotykają nas przykre skutki wypicia nadmiernej ilości alkoholu? Są sprawdzone sposoby na kaca, czy po prostu musimy to przeczekać?

Kac to nic innego jak zatrucie alkoholowe, którego skutkami są: boląca głowa, mdłości, wymioty czy drżące ręce. Do tego dochodzi jeszcze odwodnienie organizmu. Aby złagodzić jego objawy, koniecznie wypróbuj poniższe sposoby.

Nawodnienie
Alkohol odwadnia organizm, dlatego tak ważne jest przywrócenie odpowiedniego nawodnienia. Pij wodę w dużych ilościach – im szybciej uzupełnisz braki wody, tym szybciej poczujesz się lepiej. Pamiętaj, aby po każdej wizycie w toalecie wypić szklankę wody. Przygotuj sobie butelkę wody i połóż ją przy łóżku, aby łatwo ci było po nią sięgnąć.

Zioła
Zioła są dobre na wszystko, nie inaczej jest z zatruciem alkoholowym. Mięta i rumianek świetnie sprawdzą się wówczas, gdy boli cię brzuch i męczą mdłości. Te zioła ukoją twój żołądek i pomogą ci dojść do siebie. Działają jak opatrunek na układ pokarmowy.

kac

Postaw się na nogi
Leżenie w łóżku cały dzień to kiepski pomysł. Zdecydowanie lepiej wziąć chłodny prysznic, który orzeźwi twoje ciało i umysł, a następnie wybrać się na spacer, gdzie zaczerpniesz nieco świeżego powietrza. To pobudzi metabolizm i pozwoli na szybsze usunięcie toksycznych metabolitów etanolu.

Warzywa
Ten sposób to jeden z tych znanych naszym babciom. Na kaca najlepszy jest sok z buraka, pomidorów lub kiszonej kapusty. Dostarczą ci mnóstwo witamin i minerałów, dzięki czemu szybciej wrócisz do zdrowia. Musisz wiedzieć, że alkohol wypłukuje sole mineralne z organizmu, dlatego po mocno zakrapianej imprezie trzeba je uzupełnić. Jeżeli nie przepadasz za tymi sokami, możesz też przygotować koktajl owocowy.

Nie zapomnij o jedzeniu!
Gdy męczy cię kac, to pewnie nawet nie myślisz o jedzeniu, jednak aby organizm wrócił do pełni sił, potrzebuje energii płynącej z wartościowych posiłków. Nie musi to być tłuste i ciężkostrawne danie, jak np. rosół czy kotlet, równie dobrze możesz sięgnąć po coś lżejszego, np. owoc czy serek wiejski. Rezygnacja z jedzenia to nie jest dobry pomysł.

Oczywiście najlepszym sposobem na kaca jest ograniczenie spożycia alkoholu, jednak wiadomo, że idąc na imprezę, nastawiamy się na dobrą zabawę, dlatego często nie wyznaczamy sobie granic i nie myślimy, co czeka nas jutro. Na szczęście są sprawdzone sposoby na kaca, dzięki którym na pewno poczujesz się lepiej.

A jakie wy macie sprawdzone sposoby na kaca?:)

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.