Srebrny pierścionek

Srebrne pierścionki z kamieniami szlachetnymi – jak o nie dbać?

Srebrne pierścionki z kamieniami szlachetnymi mogą cieszyć nasze oczy przez długie lata, jednak nie należy zapominać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Tego typu srebrna biżuteria jest często przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Srebrne pierścionki z kamieniami szlachetnymi są wyjątkowe – nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale również bogatą symbolikę kamieni szlachetnych. Są one niezwykle cenne, bowiem ich zasoby na świecie są ograniczone. Trzeba zdawać sobie sprawę, że każdy kamień jest niepowtarzalny – jeśli odpowiednio o niego zadbamy, będzie pięknie prezentował się przez długie lata. Srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi jest klasyczna, ponadczasowa i niezwykle stylowa. Dlatego zdecydowanie warto należycie o nią dbać.

Pierścionek srebrny

Jedno jest pewne – srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi prezentuje się wyjątkowo i ciekawie! Jej piękne modele można znaleźć w sklepie internetowym https://www.pranashop.pl/pol_m_Pierscionki-srebrne-305.html W ofercie znajdują się przepiękne srebrne pierścionki, a także wisiorki, kolczyki, bransoletki oraz całe komplety biżuterii z rubinem, opalem, szmaragdem, tanzanitem, szafirem i z wieloma innymi kamieniami szlachetnymi. A to wszystko za naprawdę przystępną cenę!

Srebrne pierścionki z kamieniami szlachetnymi – jak je nosić?

Na początku należy zaznaczyć, że użytkowanie srebrnych pierścionków niestety je niszczy – to jest nieuniknione. Możemy jednak zadbać, aby ten proces przebiegał jak najwolniej. Trzeba zatem pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim należy regularnie sprawdzać, czy z pierścionków nie wypadł jakiś kamień, a to niestety się zdarza. Gdy zauważymy ubytek, nie wpadajmy w panikę. Duży kamień szybko się znajdzie, natomiast jeśli zgubił się jeden z mniejszych, można go dokupić i ponownie osadzić w biżuterii.

Co więcej, srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi jest podatna na uszkodzenia, dlatego zawsze należy ją ściągnąć przed wykonywaniem czynności, które mogą ją zniszczyć. Środki chemiczne używane do sprzątania czy chlor w basenie uszkodzą każdy kamień szlachetny. Ponadto trzeba pamiętać, aby biżuterię zakładać już po aplikacji kremu czy balsamu do rąk, bowiem mogą się one przyczynić do utraty blasku i zmatowienia naszego pierścionka. Dodatkowo oleje zawarte w tych kosmetykach zmieniają kąt załamywania się promieni w kamieniach, co negatywnie wpływa na efekt lśnienia.

Jak przechowywać srebrne pierścionki z kamieniami szlachetnymi?

Odpowiednie przechowywanie kamieni szlachetnych ma niebagatelny wpływ na ich prezencję. Otóż trzeba pamiętać, że srebrne pierścionki z kamieniami szlachetnymi powinny być trzymane w miękkich woreczkach lub pudełeczkach wyłożonych tkaniną. Twardsze kamienie mogą rysować te bardziej miękkie, dlatego dla bezpieczeństwa należy je przechowywać w osobnych przegródkach. Co więcej, kamienie szlachetne powinno się trzymać w miejscu zacienionym, nienarażonym na promienie słoneczne, bowiem zanim zostały wydobyte, przez miliony lat znajdowały się pod ziemią, dlatego nie miały kontaktu ani ze światłem, ani z powietrzem.

Pierścionek z topazem

Czyszczenie biżuterii srebrnej z kamieniami szlachetnymi

Srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi wymaga regularnego czyszczenia, a od czasu do czasu trzeba ją poddać gruntownemu czyszczeniu – wówczas warto zdać się na profesjonalistę. Natomiast do codziennej, powierzchownej pielęgnacji wystarczy miękka i wilgotna szmatka.

Srebrne pierścionki z kamieniami szlachetnymi przez długie lata mogą prezentować się pięknie. Jeśli zadbamy o ich odpowiednie przechowywanie i czyszczenie, a ponadto będziemy je użytkować rozważnie i ostrożnie, to na pewno uda się przekazać je następnemu pokoleniu. Srebrna biżuteria jest ponadczasowa, dlatego nie trzeba się martwić, że za kilka lat nie będzie już modna. W takie klasyczne dodatki zawsze warto inwestować.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Jeden komentarz do “Srebrne pierścionki z kamieniami szlachetnymi – jak o nie dbać?

  1. Daga61

    Ja właśnie zrobiłam ten błąd i wrzuciłam wszystkie pierścionki z kamieniami do jednej szufladki w organizerze. Niestety, jeden brzydko się zarysował, a drugi lekko ukruszył. Warto o tym przechowywaniu poczytać bo później naprawdę serce boli na widok takich uszkodzeń

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.