homescanner

W poszukiwaniu nieruchomości na wynajem z pomocą Homescanner.pl

Zakup nieruchomości na wynajem wiąże się z wydatkiem kilkuset tysięcy złotych. Im lepiej sprawdzi się nieruchomość tym potem łatwiej będzie nam na niej zarobić. A to można zrobić z pomocą portalu Homescanner.pl.

Najlepsze nieruchomości na wynajem sprawiają, ze właściciel już po 16-17 wychodzi an swoje i w dodatku ma mieszkanie, które będzie na siebie zarabiać przez kolejne 20 lat. Bywa jednak i tak, że na zwrot z inwestycji należy czekać 3 dekady, przy okazji tracąc wiele nerwów.

Homescanner.pl – co to właściwie jest

Brzmi jak jakieś futurystyczne urządzenie, i faktycznie jest nowoczesnym narzędziem połączonym z bazą danych na temat mieszkań i domów przeznaczonych na sprzedaż. Osoby, które założyły konto na Homescanner.pl mogą przeszukiwać bazę danych i uzyskiwać za darmo podstawowe informacje o nieruchomościach, które ich interesują. Inwestorzy potrzebują jednak bardziej precyzyjnych danych i te mogą zakupić na Homescanner.pl w formie rzetelnych raportów dotyczących konkretnego mieszkania lub domku. Jeśli nieruchomość jest już w bazie Homescanner, to reakcja jest natychmiastowa co pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który zazwyczaj trzeba poświęcić na sprawdzenie nieruchomości, chcąc zakupić ją na wynajem. Najważniejsze dane do jakich daje dostęp Homescanner.pl to dokładna dokumentacja zdjęciowa całego obiektu. Bez niej nie sposób podjąć wstępnej decyzji. Oczywiście dane składają się także z wypisów z dokumentów dotyczących nieruchomości – ksiąg wieczystych, rejestru gruntów, odpowiednich umów i aktu własności. Dodatkowo dołączane są materiały i opinie o stanie faktycznym nieruchomości. Homescanner.pl informuje zarówno rozkładzie pomieszczeń i ich wielkości, stanie technicznym budynku, jak i infrastrukturze czy podłączonych mediach. Samodzielne zebranie odpowiednich danych może zając 2 dni robocze w przypadku mieszkań, a sporo dłużej w przypadku domów.

Dlaczego Homescanner.pl przydaje się inwestorom kupującym mieszkania na wynajem?

Aby zakup nieruchomości na wynajem był opłacalny, inwestor potrzebuje by było ono w dobrej lokalizacji, standardzie, w możliwie niskiej cenie przy zachowaniu wysokiej jakości materiałów i samego budynku. Teoretycznie tego samego chce osoba, która kupuje mieszkanie dla siebie. W praktyce jednak inwestor nie musi kupić konkretnego mieszkania, a jedynie mieszkanie, które spełnia odpowiednie kryteria. Podchodzi więc bez emocji i nie zawęża sobie wyboru. Oznacza to jednak z drugiej strony, że sprawdza dziesiątki ofert, zanim wybierze tę, która rokuje najlepsze szanse na szybki zwrot.

zakup nieruchomosci

Korzystając z Homescanner.pl inwestor może wybrać tańsze pakiety pozwalające mu otrzymać raport dotyczący 5, 10 czy nawet 100 nieruchomości. W tym wypadku oszczędność czasu jest jest jednak znacznie ważniejsza niż samych środków. Cena informacji jest znikoma w porównaniu z przyszłymi zyskami i większość inwestorów szybko zaczyna doceniać podobne narzędzia.

Co jeśli Homescanner.pl nie znajdzie odpowiedniego mieszkania?

Kompletne bazy danych nie istnieją, mogą być jedynie odpowiednio szybko aktualizowane. I tak właśnie jest w przypadku portalu Homescanner.pl, gdzie nowe raporty dodawane są codziennie, a stare zostają zarchiwizowane gdy nieruchomość przestaje być wystawiona na sprzedaż. Inwestor nie może jednak czekać, licząc, że nieruchomość, która pojawiła się w ofercie dziś, za tydzień będzie już dobrze opisana. W przypadku Homescanner.pl zamiast tego zgłasza portalowi, że potrzebuje raportu dotyczącego nieruchomości znajdującej się pod wskazanym adresem. Otrzymuje raport w ciągu 48 h.

Artykuł zredagowano na podstawie danych z serwisu https://www.homescanner.pl, oferującego kompleksowe sprawdzenie dowolnej, interesującej nas nieruchomości, zarówno mieszkania czy domu jak i lokali użytkowych. Dzięki Homescanner możemy uniknąć zawodu wynikającego z ukrytych wad nieruchomości.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.