wakacje za granicą

Wakacje za granicą – z biurem podróży czy na własną rękę?

Wakacje za granicą – z biurem podróży czy na własną rękę? Dylemat, który rodzi się w głowach Polaków przed każdymi wakacjami. Jeśli nie wiesz czy w tym roku wakacje zaplanować samemu czy wyjechać z biurem – pomożemy ci zdecydować.

Gdzie, na ile, w jakim celu?
Zanim zdecydujesz czy wakacje za granicą chcesz organizować samemu czy wykupić w biurze, przede wszystkim musisz wiedzieć, gdzie chcesz jechać i co robić. Jeśli twoim marzeniem jest podróż do Włoch, to kolejnym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę jest długość twojego urlopu. Czas, jaki możemy poświęcić na wypoczynek jest głównym determinantem tego, jaką formę wakacji powinieneś wybrać. Mając do dyspozycji całe dwa tygodnie możesz zaplanować więcej wycieczek, a pozostały czas wykorzystać na błogie opalanie się na plaży oraz delektowanie się smakiem włoskiego espresso. Przy dłuższych pobytach relatywnie taniej wychodzi wykupienie wczasów organizowanych przez biuro podróży. Jest to dobra opcja dla osób, które nie planują się przemieszczać i preferują wypoczynek bierny. Oczywiście, kupując wczasy zorganizowane przez biuro podróży, mamy możliwość wzięcia udziału w dodatkowo płatnych wycieczkach fakultatywnych, ale często po podliczeniu wszystkich opłat okazuje się, że koszty naszych wakacji są dwa razy większe, niż przypuszczaliśmy. Jeśli nastawiamy się na leżakowanie i sączenie drinków w barze przy basenie, to warto rozważyć tą opcję.

wakacje z biurem

A co z transportem i rozrywką?
Skorzystanie z usług biura turystycznego jest niekiedy jedynym rozwiązaniem na spędzenie urlopu za granicą, zwłaszcza jeśli nie znamy języka kraju, do którego się wybieramy, a nasz angielski kuleje. Warto rozważyć wczasy last minute, kiedy marzą nam się egzotyczne kierunki, do których dotarcie na własną rękę byłoby dużo bardziej kosztowne. Biura podróży zlecają przewóz swoich klientów liniom czarterowym, dzięki czemu dotarcie na miejsce przebiega dużo szybciej i sprawniej, a pasażerowie nie muszą się przesiadać. Komfort taki ma szczególne znaczenie dla rodzin podróżujących z dziećmi. Zorganizowane wczasy ułatwiają życie rodzicom, które nie muszą martwić się o wszystkie detale, a czas, który musieliby poświęcić na załatwianie dodatkowych formalności związanych z wyjazdem, szukanie noclegów, czy transport mogą poświęcić swoich pociechom. Dodatkowo w kurortach, w których śpią klienci biur podróży pracują animatorzy czasu wolnego, których zadaniem jest zapewnienie rozrywki wszystkim zainteresowanym, nie tylko dzieciom.

wakacje na własną rękę

A kiedy organizować samemu?
Jeśli męczy nas gwar i hałas, to zorganizowane przez biuro podróży wczasy nie są najlepszym pomysłem. Oczywiście, w sezonie wakacyjnym, wybierając typowo turystyczne kierunki ciężko jest uniknąć tłoku. Jednak podróżując samemu nie musimy dostosowywać się do wyznaczonych przez grupę godzin zwiedzania zabytków. W określone miejsca możemy wybrać się wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, kiedy ruch jest zdecydowanie mniejszy. Poza tym hałas i gwar w mieście możemy zrekompensować sobie wykupując nocleg w spokojniejszej części miasta.
Jeżeli nie są to nasze pierwsze wakacje, które planujemy spędzić za granicą, to opcja zorganizowania wypoczynku na własną rękę wydaje się rozsądniejsza. Zwłaszcza jeśli nie musimy spać w trzygwiazdkowym hotelu, by pobyt nazwać udanym. Skorzystanie z oferty gotowych wczasów może być dla nas ratunkiem, kiedy nie zdążyliśmy zaplanować wyjazdu, a chcemy odpocząć i naładować akumulatory.

A wy? Jak wolicie spędzać wakacje za granicą?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.