Jak zabezpieczyć lakier samochodowy?

Wosk samochodowy – zadbaj o lakier swojego auta

Wosk samochodowy to świetny sposób na zabezpieczenie karoserii samochodu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Można postawić na woski samochodowe naturalne bądź syntetyczne, twarde lub miękkie, np. w paście. Warto dowiedzieć się więcej.

Wosk samochodowy to najlepsza ochrona karoserii, która, jak wiadomo, z biegiem czasu przestaje wyglądać estetycznie i może ulec zniszczeniom. Oczywiście da się znacznie opóźnić ten proces. Jednym ze sposobów jest właśnie regularne woskowanie lakieru. Woski samochodowe nie tylko odświeżają wygląd lakieru, wydobywając głębię jego koloru, ale także skutecznie go zabezpieczają przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki woskom nawet starsze auto może wyglądać praktycznie jak nowe – wystarczy tylko poświęcić trochę czasu na pielęgnację lakieru.

Woski samochodowe

Warto pamiętać, że lakier jest wizytówką każdego pojazdu. To w końcu karoseria od razu rzuca się w oczy, gdy patrzymy na dany samochód. Dlatego zdecydowanie warto o nią zadbać. Dobry, profesjonalny wosk samochodowy jest dostępny na stronie sklepu Show Car Shine. W Show Car Shine znajdują się tylko dobrej jakości kosmetyki samochodowe od sprawdzonych producentów. Ich wybór jest duży, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Koniecznie przejrzyj ofertę.

Przed czym chroni wosk samochodowy?

Woski to doskonałe zabezpieczenie karoserii przed:

1) promieniowaniem UV (zapobiegają płowieniu lakieru i hamują jego utlenianie);
2) wilgocią;
3) ptasimi odchodami;
4) kwaśnymi deszczami;
5) brudem drogowym (błotem, pyłem);
6) chemią drogową (solą);
7) działaniami osób trzecich (zarysowaniami, obdrapaniami).

Warto też dodać, że wosk samochodowy ułatwia utrzymanie auta w czystości. Otóż z wosku znacznie łatwiej zmywa się wszelkie zabrudzenia, cały proces mycia trwa więc znacznie krócej i jest skuteczniejszy.

Czas pędzi nieubłaganie, co widać na karoserii każdego samochodu – można jednak skutecznie zatrzymać wszelkie negatywne procesy, wystarczy tylko regularnie używać wosków samochodowych.

Rodzaje wosków samochodowych

Woski samochodowe można podzielić według różnych kryteriów. Przede wszystkim dzielą się ona na syntetyczne i naturalne.

Wosk syntetyczny (sealant) to w 100% produkt syntetyczny, który wykorzystuje najnowsze odkrycia w dziedzinie polimerów i nanotechnologii. Ten wosk jest trwały, przez co nie wymaga częstej aplikacji. Co więcej, jest dobrze odporny na działanie silnej chemii używanej do mycia samochodu, kwaśne deszcze czy promieniowanie UV. Po jego nałożeniu lakier mocno się błyszczy (to wręcz lustrzany połysk).

Wosk samochodowy

Wosk naturalny (carnauba) nie jest już tak wytrzymały jak ten syntetyczny, charakteryzuje się też mniejszą odpornością na czynniki zewnętrzne. Wybierają go głównie miłośnicy autodetailingu, ponieważ daje jedyne w swoim rodzaju wykończenie – efekt wet look, czyli efekt tłustości lakieru. Po jego nałożeniu auto wygląda tak, jakby było oblane olejem. W składzie wosków naturalnych znajdziemy dużą zawartość carnauby oraz naturalnych olejków.

Oprócz tego woski samochodowe dzielą się też na twarde i miękkie. Te twarde nakłada się dłużej, jednak są naprawdę wytrzymałe, natomiast aplikacja tych miękkich (np. w sprayu czy mleczku) jest szybka i daje natychmiastowy efekt, jednak charakteryzują się one mniejszą trwałością.

Jaki wosk samochodowy wybrać?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby stawiać na produkty profesjonalne, dobrej jakości – tylko takie kosmetyki samochodowe gwarantują pożądany efekt. Co prawda wosk samochodowy dostępny na stacji benzynowej czy w supermarkecie będzie tańszy od tego ze sklepu z profesjonalnymi produktami, jednak prawdopodobnie ich jakości nie będzie dało się porównać.

Na woskach samochodowych nie warto oszczędzać – aby dobrze zabezpieczyły lakier, muszą wyróżniać się jakością. Szkoda pieniędzy na kupowanie nieskutecznych produktów i czasu na ich aplikację. Postaw na to, co najlepsze!

Polecamy zakupy w sklepie ShowCarShine – nie dość, że w ofercie są same profesjonalne produkty (i to na każdą kieszeń), to na dodatek każdy klient może tam liczyć na fachową pomoc i doradztwo.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.