Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy TUW

Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy TUW

Wynajem samochodu zastępczego z oc sprawcy TUW to usługa dedykowana każdemu kierowcy, którego samochód został uszkodzony z winy osoby posiadającej polisę TUW. Należy jednak spełnić kilka warunków. Pomagamy szybko i bezproblemowo uzyskać samochód zastępczy z OC sprawcy TUW.

TUW to towarzystwo ubezpieczeniowe oferujące różnorodne rodzaje ubezpieczeń i usług. Dzięki temu towarzystwu ubezpieczeniowemu możesz skorzystać również z oferty na wynajem samochodu zastępczego z oc sprawcy TUW.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych działa nieprzerwanie od 1992 roku. Na działalności ubezpieczeniowej nikt nie zarabia, jej celem nie jest zysk, a wspólny interes, jakim jest reasekuracja.

Każdy klient, który decyduje się na produkt ubezpieczeniowy w TUW, staje się automatycznie członkiem towarzystwa, którego najwyższą władzą jest Walne Zgromadzenie Członków. Atutem tego rozwiązania jest optymalizacja wysokości składek ubezpieczeniowych i procesów obsługi likwidacji szkód. Kolejna zaleta to dopasowanie produktów do aktualnych potrzeb członków towarzystwa, czego jednym z przejawów jest brak odpłatnych reklam towarzystwa.

TUW oferuje wszystkie rodzaje ubezpieczeń majątkowych. Z TUW możesz ubezpieczyć dom, mieszkanie, samochód, wszelkie mienie, jak również bezpieczeństwo podróży. W trosce o konkurencyjność cen TUW jest partnerem Karty Dużej Rodziny. Ubezpieczyciel gwarantuje szybką ścieżkę likwidacji szkód, szczególnie komunikacyjnych.

Samochód zastępczy z oc kierowca

Jeśli interesuje Cię wynajem samochodu zastępczego z oc sprawcy TUW, zajrzyj na stronę: https://samochod-zastepczy.info/samochod-zastepczy-z-oc-sprawcy-tuw gdzie dowiesz się więcej o procedurach i zasadach wynajmu auta zastępczego. Oferujemy również kompleksową pomoc i doradztwo w zakresie wynajmu aut zastępczych.

Auto zastępcze z OC sprawcy TUW – dla kogo?

Każdy kierowca, którego samochód uległ uszkodzeniu w wyniku kolizji bądź wypadku winy kierowcy posiadającego polisę ubezpieczeniową OC w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych, może bezpłatnie wynająć samochód zastępczy z polisy OC sprawcy TUW. Co więcej, auto zastępcze z OC TUW należy się każdemu poszkodowanemu:

– na cały okres likwidacji szkody w przypadku zdarzeń, w których auto poszkodowanego nie nadaje się do dalszego użytkowania;

– na technologiczny okres naprawy samochodu uszkodzonego z polisy OC Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych gdy samochodem po zdarzeniu drogowym nie można poruszać bezpiecznie zgodnie z przepisami kodeksu drogowego.

Co zrobić aby otrzymać samochód zastępczy z OC sprawcy TUW?

Aby otrzymać samochód zastępcze z OC sprawcy TUW należy zgłosić szkodę telefonicznie pod numerem lub za pośrednictwem formularza na naszej stronie internetowej. Przygotuj niezbędne informacje, takie jak:

– dane osobowe sprawcy oraz poszkodowanego w zdarzeniu drogowym,
– numer polisy OC sprawcy wypadku,
– dane związane z okolicznościami zdarzenia, m. in. godzina, data, miejsce i opis sytuacji,
– informacje związane z uszkodzeniami pojazdu,
– numery rejestracyjne samochodów, które brały udział w zdarzeniu,
– ewentualnie ID notatki policyjnej jeśli jej interwencja na miejscu zdarzenia była niezbędna.

Możesz również wynająć samochód zastępczy na własną rękę. Zadbaj jednak o to, aby wówczas cena najmu nie odbiegała od stawek obowiązujących w wypożyczalni współpracujących z ubezpieczycielem TUW.

Jak długo mogę korzystać z samochodu zastępczego z OC sprawcy TUW?

Okres wynajmu samochodu zastępczego z OC sprawcy TUW jest rozpatrywany indywidualnie, jednak zależy przede wszystkim od rodzaju szkody. I tak:

– w przypadku wystąpienia szkody całkowitej wynajem pojazdu zastępczego przysługuje na czas likwidacji danej szkody, a także uzasadniony okres na nabycie innego pojazdu (o podobnych parametrach technicznych i użytkowych, o ile został nabyty);

– w przypadku wystąpienia szkody częściowej okres wynajmu auta zastępczego obejmuje czas trwania naprawy, który oblicza się zgodnie z normami producenta (jest to tzw. technologiczny czas naprawy). Co więcej, do czasu najmu wlicza się m. in. uzasadniony czas oczekiwania na części zamienne, weryfikację kosztorysu oraz inne specyficzne okoliczności wpływające na czas trwania najmu.

Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wynajmu samochodu zastępczego z OC sprawcy TUW lub skrócić okres najmu?

W myśl założeń ustawy o obowiązkowym ubezpieczeniu OC pojazdów mechanicznych, TUW jest zobowiązane aby zaoferować wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy TUW lub do refundacji kosztów wynajmu gdy pojazd został uszkodzony. W niektórych sytuacjach TUW może jednak odmówić lub skrócić wynajem:

brak ważnych badań technicznych – jeśli uszkodzony samochód nie posiadał ważnych badań technicznych w momencie zdarzenia, Towarzystwo może odmówić wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy TUW, lub zakończyć wynajem w trakcie procesu likwidacji szkody,

brak odpowiedzialności w szkodzie – jeżeli okaże się, że sprawcą zdarzenia nie jest kierowca posiadający polisę OC w TUW, ubezpieczyciel może odmówić pokrycia kosztów wynajmu auta zastępczego,

możliwość skorzystania z innego samochodu – jeśli poszkodowany w zdarzeniu drogowym ma dostęp do drugiego samochodu, TUW może odmówić wynajmu auta zastępczego. Drugi samochód musi jednak spełniać konkretne wymogi, a więc być tak samo użyteczny, co ewentualny samochód zastępczy,

wnioskowanie o droższe auto zastępcze – jeśli poszkodowany zawnioskuje o samochód dużo droższy i zaliczający się do wyższej klasy niż ten, który brał udział w wypadku, ubezpieczalnia może odmówić wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy TUW,

bezzasadnie wydłużający się okres naprawy szkody – TUW wydłuży okres wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy. Może również pokryć dodatkowe koszty najmu w zewnętrznej wypożyczalni jeśli serwis dokonujący naprawy uszkodzonego z polisy OC TUW samochodu udokumentuje zasadność takiego wydłużenia. Może to być np. przesłanie potwierdzenia zamówienia niedostępnej części. Brak takiego dokumentu może być podstawą do zakończenia najmu auta
zastępczego z OC sprawcy TUW.

Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy TUW – kto ponosi koszty?

Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy TUW odbywa się bezgotówkowo. W praktyce oznacza to, że koszt najmu pokrywany jest bezpośrednio przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Ale pod warunkiem przyjęcia odpowiedzialności za szkodę.

Warto zaznaczyć, że w przypadku, gdy poszkodowany ma prawo do odliczenia podatku VAT, koszt wynajmu jaki pokrywać będzie TUW zostanie pomniejszony o podatek VAT w takim wymiarze w jakim poszkodowany ma prawo do jego odliczenia.

Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy TUW – korzyści

Wybierając samochód zastępczy z OC sprawcy TUW:

– zyskujesz wysoką jakość obsługi,
– profesjonalną i sprawną naprawę samochodu,
– rozliczenie bezgotówkowe, a więc brak konieczności angażowania własnych środków na naprawę
pojazdu i bezpłatny samochód zastępczy na czas naprawy,
– krótki czas oczekiwania na części, a co za tym idzie minimalizację czasu postoju swojego pojazdu,
– gwarancję na całą usługę i części zamienne.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.