Fototapety ściana w kuchni przy stole

Jakie fototapety do kuchni pobudzają apetyt? Kolory ścian w kuchni

Czy wiesz, że fototapeta w kuchni, a właściwie jej barwy mają wpływ nie tylko na wygląd pomieszczenia? Ściana w kuchni przy stole ma ogromny wpływ na apetyt i smak domowników. Natomiast aranżacja ściany nad blatem kuchennym na to, jak gotujesz. Wybór kolorów do kuchni ma ogromne znaczenie.

Wybór koloru ścian w kuchni to jedna z najtrudniejszych decyzji podczas aranżacji pomieszczenia. Czy wiesz, że kolor ściany w kuchni przy stole powinien mieć inny kolor niż ściany przy blacie kuchennym? Odpowiednia fototapeta do kuchni może wzmagać apetyt oraz kreatywność podczas gotowania lub wręcz odwrotnie. Zobacz jakie kolory ścian wybrać do kuchni.

Fototapeta ściana w kuchni przy stole

Fototapeta do kuchni – ściana w kuchni przy stole

Ściana w kuchni przy stole ma ogromne znaczenie na apetyt domowników oraz na smak potraw. Zdaniem ekspertów od koloroterapii, barwy w kuchni mają bardzo duży wpływ na nasze zmysły. Fototapeta w kuchni na ścianie przy stole sprawi, że wszystkie potrawy będą smakowały lepiej, a domownicy będą się cieszyć wilczym apetytem, jeśli będzie miała kolor czerwony, łososiowy lub pomarańczowy.

Dlaczego właśnie te barwy sprawiają, że wszystkie potrawy smakują lepiej? Jemy wszystkimi zmysłami, czerwony, pomarańczowy i łososiowy to barwy najsmaczniejszych i najbardziej soczystych owoców. Jeśli więc oczy widzą kolor, który mózg zapamiętał jako coś smacznego, powonienie i smak się wyostrzają, narasta apetyt i odczuwamy głód. Fototapeta na ścianie w kuchni przy stole z czerwonymi lub pomarańczowymi soczystymi owocami to doskonały pomysł na aranżację kuchni, w której serwujemy posiłki niejadkowi.

Czarna ściana w kuchni podobnie jak niebieska, biała i szara będą natomiast odpowiednie dla osób na diecie. Są to barwy, które nie kojarzą się z jedzeniem, dlatego też mózg uważa je za nieapetyczne i taki sygnał wysyła do organizmu. Głodna osoba jedząca w otoczeniu koloru białego, szarego, niebieskiego lub czarnego zje znacznie mniej niż ta otoczona czerwienią, lub pomarańczem.

Fototapeta do kuchni na ścianę z blatem kuchennym – jaki kolor fototapety nad blatem roboczym?

Kolor ściany lub fototapety nad blatem roboczym powinien pobudzać kreatywność, wówczas gotowane potrawy będą bardziej wymyśle i smaczniejsze. Jak na ironię kolor, który zmniejsza apetyt, pomaga gotować. Niebieska fototapeta do kuchni na ścianie nad blatem roboczym sprawi, że będziesz gotować smaczniejsze potrawy.

Jeśli nie masz smykałki do gotowania lub nie lubisz gotować, kolor zielony na ścianie nad blatem kuchennym sprawi, że będziesz zrelaksowana i bez stresu przygotujesz każdy posiłek.

Fototapeta do kuchni – jaki wzór wybrać?

Nie tylko kolorystyka fototapety do kuchni ma znacznie, wzór jest równie ważny. Podobno jemy wszystkimi zmysłami. Smaczna fototapeta w jednym z kolorów pobudzającym apetyt sprawi, że będziemy bardziej głodni i więcej zjemy. Jeśli jednak fototapeta w kuchni na ścianie przy stole będzie przedstawiać cytrynę lub inny kwaśny owoc nawet na czerwonym tle, część z osób nie będzie w stanie przełknąć nawet jednego kęsa. Ciekawostką jest natomiast, że kolor brązowy, a także fototapeta przedstawiają ziarna kawy czy tabliczkę czekolady, czyli bardzo aromatyczne produkty mają obojętny wpływ na apetyt. Żółte owoce wzbudzają apetyt na słodycze, zaś widok zielonych owoców lub naczyń sprawia, że zjadane dania wydają nam się zdrowsze, niż są w rzeczywistości.

Fototapeta do kuchni

Aranżacja kuchni z apetyczną fototapetą. Jaki kolor mebli kuchennych wybrać?

Kolor mebli kuchennych również może mieć wpływ na apetyt i samopoczucie domowników. Jednak największe znaczenie ma kolor znajdujący się najbliżej stołu. Barwa, na której zatrzymujemy wzrok podczas spożywania posiłków, wpływa na apetyt domowników, a ściana w kuchni przy blacie roboczym na jakość i smak serwowanych potraw. Zatem kolor zabudowy kuchennej powinien być dopasowany do gustu gospodarzy. Oczywiście czerwone czy pomarańczowe meble wzmocnią u domowników uczucie głodu, jednak zbyt dużo czerwieni powoduje nerwowość, nadpobudliwość, a nawet może prowadzić do sprzeczek.

Fototapeta w kuchni to szybki sposób na ciekawą i modną aranżację nowoczesnej kuchni. Jeśli masz w domu niejadka, przyklej na ścianie w kuchni przy stole czerwoną fototapetę. Chcesz zmniejszyć swój apetyt, wybierz niebieską lub szarą.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.