Przegródki pralka

Do czego służy trzecia przegródka w pralce? To ciekawe!

Trzecia przegródka w pralce to rzadko używane, a jednocześnie bardzo tajemnicze miejsce, którego przeznaczenie często nas zastanawia. Do czego służy trzecia przegródka w pralce?

Pralka znajduje się chyba w prawie każdym domu i bez wątpienia bardzo ułatwia życie. Ręczne pranie ubrudzonych błotem butów, zimowej, długiej kurtki czy ubrudzonych, dziecięcych ubranek i pieluch odeszło w niepamięć. Dzisiaj robi to za nas maszyna. My jedynie musimy włożyć ubrania do bębna, ustawić odpowiedni program i dodać dedykowany środek piorący. No właśnie, tutaj może pojawić się problem.

Trzy przegródki w pralce

Większość pralek posiada trzy przegródki na detergenty. Nie jest tego dużo, biorąc pod uwagę dużą ilość programów jakimi dysponuje urządzenie. Okazuje się, że wiele osób nie ma pojęcia, do czego służą poszczególne przegródki znajdujące się w pralce. Tymczasem to co do każdej z nich wsypiemy, ma naprawdę duże znaczenie.

Większość osób używa proszku lub płynu do prania, a także płynu do płukania. I choć płyn do płukania nie jest konieczny, nadaje odzieży miękkość i piękny zapach. W ten sposób wypełniamy dwie przegródki z trzech –do czego służy trzecia przegródka w pralce?

Przegródka na płyn do płukania wyraźnie odróżnia się od pozostałych, choć niektórym zdarzało się wsypywać do niej proszek. W efekcie ubrania są niedoprane, niewypłukane, szorstkie i drapiące, a ich założenie może skutkować podrażnieniem skóry czy wysypką. Jeśli z kolei do przegródki na proszek wlejemy płyn do płukania nie spełni on swojej funkcji, ponieważ zostanie całkowicie wypłukany z tkaniny.

Pralka

Do czego służy trzecia przegródka w pralce?

Przegródka z symbolem kwiatka przeznaczona jest na środek zmiękczający, czyli płyn do płukania. Można w niej umieścić także domowej roboty produkt wykonany np. z octu oraz olejku eterycznego (sprawdza się również dobrze jak sklepowy!).

Przegródka z symbolem I jest przeznaczona na środek do prania wstępnego. Z kolei przegródka z symbolem II przeznaczona jest na środek do prania zasadniczego.

Wykorzystanie wszystkich trzech przegródek w trakcie prania nie jest obowiązkowe i konieczne, jednak sprawdza się świetnie w trakcie wykonywania prania w dłuższym programie.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.