zakupy na aliexpress

Zakupy na AliExpress – praktyczne porady

Zakupy na AliExpress to świetny sposób na oszczędzanie. AliExpress to jedna z największych platform aukcyjnych na świcie, a ceny są o wiele atrakcyjniejsze od tych oferowanych w Polsce.

Plusy i minusy zakupów.
Zdecydowanie jednym z największych minusów zakupów na AliExpress jest czas oczekiwania na przesyłkę. Zazwyczaj oscyluje on w granicach od dwóch tygodni do nawet trzech miesięcy. Dzieje się tak dlatego, że paczki nadawane są w większości z Azji, co generuje tak długi czas oczekiwania. Należy również wspomnieć o tym, że tak naprawdę nigdy nie jesteśmy pewni, jakiej jakości produkt do nas trafi. Zdarza się tak, że zamówiona rzecz przychodzi do nas uszkodzona lub po prostu niezgodna z opisem. Jednak jest to sytuacja, z którą mamy także do czynienia, robiąc zakupy w sklepach internetowych dostępnych w Polsce. AliExpress niestety nie ma wpływu na to, czy niska cena odpowiada dobrej jakości. Wszystko zależy od tego, na jakiego sprzedawcę trafimy. Trzeba liczyć się z tym, że produkty oferowane na portalu są chińskimi wytworami, które produkowane są na masową skalę. Co zrobić, aby uniknąć rozczarowania produktem? Poniżej kilka rad.

Wybieramy sprawdzonych sprzedawców
Na początku musimy wybrać kategorię, która nas interesuje. Poszukiwany przez nas produkt możemy również wpisać w wyszukiwarkę u góry strony. Po zatwierdzeniu produktu pojawi się lista aukcji, odpowiadająca kryteriom wyszukiwania. Wtedy od razu najlepiej wybrać opcję wyświetlania produktów według liczby zamówień lub oceny kupujących. Zyskamy większą pewność, że przedmiot, który chcemy zakupić będzie taki jakiego oczekujemy. Najlepiej wybierać aukcję, które mają ilość zadowolonych klientów rozpoczynającą się od 90%. Jest to dla nas informacja, że transakcja z tym sprzedawcą przebiegła pomyślnie. Warto też przed decyzją o zakupie przejrzeć tzw. Feedbacki, czyli opinie osób, które przedmiot już otrzymały. Zazwyczaj umieszczają one komentarze o przebiegu transakcji, a także zdjęcia produktu w rzeczywistości.

Wyszukiwanie produktu o najniższej cenie
Opcją najlepszą dla tych, którzy szukają produktów po najniższych cenach, jest wyszukiwanie od ceny najniższej do najwyższej. Należy jednak przy tym pamiętać, że za najniższą ceną zapewne kryła będzie się nienajlepsza jakość. Warto pamiętać tutaj o punkcie pierwszym i dokładnie sprawdzić daną aukcję. Unikniemy wtedy niepotrzebnych rozczarowań lub sytuacji, w której paczka do nas w ogóle nie dotrze.

aliexpress

Unikamy cła.
Przed zamówieniem produktu powinniśmy zorientować się, czy nie będziemy musieli zapłacić czyli cła. Nie trzeba się obawiać o naliczenie dodatkowej opłaty wtedy, kiedy wartość paczki nie przekroczy 22 euro. Chińscy sprzedawcy, aby uniknąć dodatkowych opłat, zazwyczaj umieszczają na paczce informację, że jest to GIFT, czyli prezent. Służby celne nie zatrzymują wtedy tego typu paczek, a nam udaje się uniknąć dodatkowych kosztów. Jednak przy zamawianiu elektroniki lub przedmiotów, które znacznie przewyższają kwotę 22 euro musimy liczyć się z tym, że nasza paczka najprawdopodobniej zostanie oclona.

Duża doza cierpliwości!
Kiedy dokonamy zakupów, pozostaje czekać na nadanie do nas przesyłki. Sprzedawca ma na to zazwyczaj około 10 dni, jednak przy liczbach zamówień produktów z Chin sprzedawcy wykorzystują ten czas maksymalnie. Uzbroić musimy się w cierpliwość, ewentualnie kiedy upłynie ostateczny termin, wybrać opcję wydłużenia czasu na nadanie przesyłki. Jeśli jednak i po tym czasie paczka nie zostanie do nas wysłana, zamówienie zostanie anulowane, a pieniądze wrócą na nasze konto.

I gotowe! Jeśli będziemy pamiętać o tych kilku prostych krokach, nasze chińskie zakupy będą z pewnością o wiele przyjemniejsze.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Jeden komentarz do “Zakupy na AliExpress – praktyczne porady

  1. Lucy

    Przydatny artykuł 😉 kocham zakupy na Ali <3 Juz we wrzesniu zamowilam ozdoby świąteczne, to jakies szalenstwo ale przynajmniej dojda na czas 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.