dieta

Co jeść, aby schudnąć?

Co jeść, aby schudnąć? To pytanie dręczy praktycznie każdą osobę, która myśli o odchudzaniu. Niełatwo jest zaplanować dietę, aby spełniała nasze oczekiwania i była zdrowa jednocześnie.

Co jeść, aby schudnąć? Też się nad tym zastanawiasz? Otóż dieta osoby, która pragnie zrzucić kilka kilogramów, jest niezwykle istotna. Niektórzy wciąż myślą, że w takim przypadku najlepiej nie jeść nic albo bardzo mało – sama woda i zielenina! Niestety to nieprawda. Wielu ludzi wciąż niezdrowo podchodzi do diety odchudzającej, stosując głodówki lub jedząc niepełnowartościowe posiłki. Jednak odchudzanie nie polega na zrezygnowaniu z dobrego jedzenia, wystarczy jedynie wyeliminować niektóre niezdrowe produkty i przestrzegać kilku ważnych zasad. Zatem co jeść, aby schudnąć?

Zrezygnuj z diet ubogich w witaminy
Diety ubogie w witaminy i enzymy z pewnością przyniosą odwrotny skutek do zamierzonego. Te substancje są bowiem niezbędne do prawidłowego spalania tłuszczów i węglowodanów oraz zachowania zdrowia i prawidłowego funkcjonowania, dlatego nie wolno o nich zapominać. Dieta bogata w witaminy to najlepsze rozwiązanie na diecie.

Pokochaj warzywa i owoce
Warzywa i owoce są pełne witamin i składników odżywczych! Warzywa możesz jeść praktycznie bez ograniczeń, jednak z owocami uważaj, gdyż mają w sobie sporo cukru, jednak nie rezygnuj z nich całkowicie. Warto dodać, że jeżeli chcesz zrzucić troszkę brzuszka i poczuć się lekko, to unikaj warzyw wzdymających, takich jak np. kapusta czy brokuły.

co jeść aby schudnąć

Całkowicie wyeliminuj słodycze i słodkie napoje
Niby oczywiste, a jednak nie do końca. Wszystkie ciasta, cukierki, batony i inne słodkości to źródło węglowodanów prostych, które są bezpośrednio wchłanianie do krwi. Szybko podnoszą poziom cukru w organizmie, a potem powodują gwałtowny jego spadek. To niestety skutkuje częstym uczuciem głodu, przez co podjadamy. Jak wiadomo, to nie sprzyja odchudzaniu. Warto też dodać, że słodycze do produkty przetworzone, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Natomiast słodkie napoje (szczególnie te gazowane) to nic innego jak masa cukru! Takie napoje nie gaszą skutecznie pragnienia, więc po co je pić? Najlepiej zastąpić je zwykłą wodą. Uwaga! Wody smakowe też warto odstawić, producenci również „pakują” w nie mnóstwo cukru i sztucznych aromatów.

Ujemne kalorie
Pierwszy raz widzisz takie określenie? Otóż produkty, które zawierają ujemne kalorie, naprawdę istnieją! To produkty, które dostarczają mniej energii, niż potrzeba do ich strawienia. Najczęściej są to owoce lub warzywa, np. rzodkiewka czy seler (100 g selera zawiera 16 kcal, a na jego strawienie organizm zużyje 100 kcal). Zatem nie pozostaje nic, tylko wcinać te pyszności!

Dodatkowo warto dodać, że odchudzając się, nie należy zapominać o pożywnych śniadaniach, które dadzą energię na wiele godzin oraz prawidłowym nawodnieniu organizmu (ok. 2 litrów płynów na dzień – najlepiej sprawdzi się woda, ale można również pić herbatki ziołowe, które przyspieszają trawienie). Pamiętajcie, że dieta odchudzająca powinna być przede wszystkim zbilansowana, a posiłki regularne.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...5 komentarzy do “Co jeść, aby schudnąć?

  1. Alan

    Zgadzam się z powyższymi komentarzami haha. Najlepiej to jest po prostu nie żreć jak świnia. Mój brat schudł ponad 20 kg, a wcześniej? Prawie 30 kg nadwagi, i chociaż jadł w miarę regularnie i niewielkie porcje, to przecież kolacja o 24, nocne podjadanie, gastrofazy z kebabami i piwsko co weekend nie są bez znaczenia

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.