Jak zarabiać w internecie – 3 proste sposoby

Jak zarabiać w internecie – internet to nie tylko śmieszne filmiki, zdjęcia z kotami oraz Facebook, ale także potężne narzędzie do zarabiania pieniędzy na naprawdę wiele sposobów. Może zarabianie w internecie to również coś dla ciebie?

Dlaczego warto zarabiać w internecie?
Największym plusem zarabiania w internecie, jest to że nie potrzebujemy zbyt wielu funduszy na start. Jeżeli chciałabyś otworzyć salon fryzjerski, kawiarnię czy salon kosmetyczny musisz posiadać odpowiednie zaplecze finansowe. Musisz wynająć lokal, kupić odpowiednie meble i wyposażenie, zatrudnić personel. Do tego dochodzą jeszcze koszty sprzątania, ogrzewania, prądu, wody, ale także dojazdu do miejsca pracy. Jest tego naprawdę sporo i ciężko jest to udźwignąć bez odpowiedniego kapitału.

Tutaj właśnie ukazuje nam się pierwsza zaleta zarabiania przez internet. Jedyne czego potrzebujesz to komputer, prąd i internet. Nic więcej nie jest Ci potrzebne. Jeżeli już masz te trzy powyższe rzeczy, musisz stworzyć sobie w internecie własne miejsce – potrzebujesz po prostu mieć swojego bloga. Blog może być dosłownie o wszystkim. Zapotrzebowanie rynku, na chwilę obecną jest tak ogromne, że nie ma zbyt dużego znaczenia o czym piszesz – Klient i Czytelnik znajdzie się zawsze. Jednak najłatwiejsze branże to gotowanie, odżywianie, jedzenie, ćwiczenia oraz parenting. Pisząc w tych tematach nie trzeba być znawcą, a Twoi czytelnicy chcą jedynie autentyczności. Jak coś jest dobre, masz napisać że takie jest. Jak jest złe, to również to napisz. Tylko tyle wystarczy by w ciągu sześciu miesięcy stworzyć bloga, na którym można zarobić. Tylko jak to zrobić?

Reklamy Google czyli Adsense
Jest to najpopularniejsza, a jednocześnie najłatwiejsza forma zarabiania na blogu, co nie oznacza, że zarobisz tym sposobem mnóstwo pieniędzy. Cała „sztuka” polega na tym, że na naszym blogu umieszczamy specjalny kod, a następnie na naszej stronie internetowej zaczną pojawiać się reklamy. Gdy ktoś kliknie w daną reklamę, my dostaniemy za to jakąś kwotę. Dokładne stawki nie są znane, a my nie możemy ich podejrzeć. Po prostu logując się na konto Adsense widzimy, że dzisiaj zarobiliśmy 20 zł, a wczoraj 30 zł. W tym modelu my jedynie udostępniamy powierzchnie reklamową, a resztą zajmuje się Google. Reklamy Adsense, należy traktować jaki dochód pasywny, a największe pieniądze zarabia się na inne sposoby.

zarabianie internet

Programy afiliacyjne
Ta metoda zarabiania w internecie daje nam znacznie większą szansę zarobku. W tym modelu zarabianie polega na polecaniu różnych produktów lub usług za pomocą linków (dokładnie ref linków), a my od każdego poprawnie wykonanego „lead’a” dostajemy ustalony wcześniej procent lub prowizję. Największe stawki są w sektorze bankowym. Tutaj gdy ktoś otworzy konto lub weźmie kredyt z naszego polecenia, to do naszego konta może zostać dodane nawet 500 złotych za jednego lead’a. Oczywiście do polecania kont bankowych musimy mieć odpowiednią markę i zaufanie naszej społeczności, jednak programów afiliacyjnych jest naprawdę sporo. Możemy równie dobrze sprzedawać książki do gotowania czy wakacje we Włoszech. Stawki będą niższe, ale zaufanie naszych czytelników nie jest aż tak istotne.

Akcje marketingowe
W tym modelu możemy zarobić najwięcej i wszystko zależy od naszej marki oraz ustaleń z Klientem. Za publikację jednego artykułu możemy dostać od pięćdziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Zarabianie w ten sposób polega na wyszukiwaniu – choć o wiele lepiej jest, gdy firma zgłosi się do nas sama – podmiotów, które są zainteresowane reklamą na naszym blogu. Taka współpraca nie zdarza się często, ale dodatkowe dwa, trzy tysiące w roku na pewno są kuszące.

Korzystacie z takich możliwości zarabiania?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.